اعزام زائران به سوریه فعلاً به صورت هوایی است

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: اعزام زائران به سوریه در شرایط فعلی با توجه به محدودیت‌های امنیتی فقط به صورت هوایی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا رشیدیان اظهار کرد: بر اساس پیگیری دفتر نمایندگی سازمان حج و زیارت و سفارت کشورمان در عراق در خصوص اعزام زمینی زائران، مسئولان ذیربط عراقی بطور شفاهی قول دادند تا در ماه رجب این امکان فراهم شود اما هنوز مکتوب و قطعی نشده و در حال پیگیری هستیم.

وی همچنین در موضوع حج و عمره عنوان کرد: با توجه به تصمیمات وزیر حج و عمره عربستان؛ اقدامات آنها در رفع موانع زیارت و جهت گیری برای موضوع راه‌اندازی سفرهای حج و عمره مشهود است، لیکن نمی‌توان به صورت قطعی در این موضوع اظهار نظر کرد.

رشیدیان افزود: سازمان حج و زیارت آمادگی کامل اعزام زائران به حج و عمره را با توجه به در نظر گرفتن احتمالات مختلف و چگونگی توافق با کشور عربستان دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه زیارت یک مسئله فردی و اجتماعی است که باعث ارتقا اخلاق فردی و توسعه وحدت بین مسلمانان است، افزود: سازمان حج و زیارت مجموعه‌ای خدماتی است که ظرفیت‌هایی مختلفی برای تسهیل در زیارت ایجاد می‌کند و ارزش‌های دینی و اخلاقی به عنوان یک اصل در رویکرد سازمانی لحاظ می‌گردد.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: به منظور بهبود عملکردها در این حوزه فرآیندهای اجرایی سازمان با کار گسترده کارگروه‌های تخصصی حج و زیارت بازنگری شده تا سازمان به هدف اصلی خود که اصلاح فرآیندهای اجرایی، برنامه ریزی دقیق‌تر، هماهنگی، هدایت، نظارت و کنترل دقیق‌تر عملیات اجرایی است، بپردازد.

رشیدیان با اشاره به طرح نوین عتبات افزود: رویکرد سازمان حج و زیارت در طرح نوین عتبات ایجاد ظرفیت و زمینه فعالیت همه دفاتر زیارتی دارای مجوز به صورت مستقل در موضوع خدمت به زائرین عتبات عالیات و خروج از شرایط مربوط به اختصاص سهمیه‌ها بود.

وی تاکید کرد: خادمان زائران در سازمان حج و زیارت در این طرح بنا دارند به تمام نیازمندی‌ها و درخواست زائر امام حسین (ع) توجه کرده و ظرفیت خدمت رسانی خود را افزایش داده و وظیفه ما آن است که برای تمامی زوار از طبقات مختلف اقتصادی بسته زیارتی مناسب ارائه دهیم و محدودیت‌های قبلی حوزه خدمات حذف گردد که در طرح نوین عتبات این مهم به خوبی دیده شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت بیان کرد: در طرح نوین عتبات با توجه به فرایندهای اصلاح شده، فعالیت بدون رقابت منفی و تسهیل بیشتر سفر و ایجاد تنوع در بسته‌های سفر در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در این طرح، نیاز به بروز رسانی آموزش‌های کارگزاران زیارتی و اطلاع از شرایط جدید اعزام زائرین در طرح نوین عتبات باید مورد اهتمام باشد و اطلاع رسانی مناسب به زائرین در این زمینه انجام شود.

کد خبر 5395788

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha