اتاق بازرگانی به پستوئی برای استفاده از رانت‌ها تبدیل شده است

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: امروز اتاق بازرگانی به پستوئی برای تصمیمات خاص و استفاده از رانت‌ها و اطلاعات موجود تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، غلامحسین شعرا در نشست هیئت نمایندگان اتاق ایران افزود: باید برای نجات اتاق بازرگانی از این وضع و تزریق خون جدید در درون تشکیلات اتاق، کاری مردانه و متفاوت با همه کارهای قبل انجام داد تا زمینه‌ای به وجود آید که بتوان این نهاد را به ابزاری تبدیل کرد که بخش خصوصی و اقتصاد کشور به آن ببالد.

وی اضافه کرد: برای حفظ و اعتلا و ارتقا جایگاه اتاق بازرگانی توسط یک تیم اجرایی با سیصد نفر کارگزار چه اقدام و تلاش انجام شده است؟ اتاق برای ورود به دایره تصمیم گیری‌ها یا حتی برای شنیده شدن نظراتش، به عزمی راسخ و کفشی آهنین نیاز داشته و دارد که متأسفانه هرگز این مبارزه و تلاش جدی با وجود برخورداری از بیش از شصت کرسی حاکمیتی در منصب‌های حیاتی از تیم مدیریتی حاکم اتاق بازرگانی دیده نشده است.

شعرا خطاب به اعضای هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: آیا در تاریخ ۱۵۰ ساله اتاق ایران، درآمدی به اندازه این دوران و ریخت و پاش‌هایی هم به اندازه این دوران سراغ دارید؟ آن هم با یک رأی گیری پنهانی و پیامکی؟ چه اصراری به مخفی کاری دارید؟ مگر از علنی بودن ترس دارید؟

وی افزود: آیا در تاریخ ۱۵۰ ساله اتاق ایران، نمایندگان اتاق در بیش از شصت کرسی حاکمیتی، تا این حد غیر پاسخگو بوده‌اند؟ چند نسخه گزارش از عملکرد آنان در این دو هزار روز مدیریت فعلی، برای اطلاع اعضا منتشر شده است؟ چند نماینده اتاق در مناصب حاکمیتی به علت ضعف عملکرد بر کنار شده؟ اصلاً در این دو هزار روز کدام مقام منصوب، به علت عملکرد ضعیف معزول شده است؟

این عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: هر یک از اعضای اتاق‌ها می‌توانند با رسانه‌ها مصاحبه و دیدگاه‌های خود را ابراز کنند، و در نتیجه درباره هر موضوع ممکن است چند نظر مختلف شنیده شود، اما در اینجا هیئت نمایندگان فرا اندیش که دسترسی به هیچ تریبون داخلی ندارند اگر از سرناچاری مصاحبه‌ای با یک رسانه اقتصادی غیر از اتاق بازرگانی انجام دهند او را ماده ۵ کرده و به کمیسیون انضباطی می‌سپارند تا به جرمش رسیدگی شود.

شعرا ادامه داد: استدعای امروز من توجه جدی همگان به آینده و انتخابات دور دهم است و از قرائن امر کاملاً مشهود است که قرار است درب بر پاشنه مقدمات و انتخابات دور نهم و هشتم و هفتم بچرخد و از هم اکنون در بعضی از اتاق‌ها استراتژی پوتین و مدودف در دستور کار قرار گرفته و قرار است با پشتوانه همان کارت‌های کذائی و کارت‌های جدید الصدور، انتخابات دور دهم نیز به سیاق ادوار قبل مهندسی و مدیریت شود و فقط در بعضی از اتاق شهرستان‌ها جای رؤسا با نواب رئیس عوض شود.

وی گفت: درخواست ما این است نخست انتخابات دور دهم صرفاً بر اساس کارت بازرگانی معتبر انجام شود، دوم آنکه از بین خود جمعی از مطالبه گران را به عنوان کارگروه نظارت بر اتاق ایران و اتاق شهرستان‌ها تعیین کنیم تا آن جمع با اختیارات اجرایی لازم و با همکاری و حمایت هیئت رئیسه اتاق را به ریل اصلی خود برگردانند.

کد خبر 5401388

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 11 =