مسیر تأمین بودجه در وزارتخانه‌ها است

اندیمشک- رئیس کمیسیون انرژی مجلس، مسیر تأمین بودجه را در وزارتخانه‌ها دانست و گفت: بودجه استانی مطابق با برنامه توزیع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، فریدون حسنوند عصر امروز جمعه در جلسه هم اندیشی شوراهای اسلامی و دهیاری‌های بخش الوار گرمسیری و بخش مرکزی عنوان کرد: اگر دور اندیشی، برنامه‌ریزی، تعامل میان مسئولان و شوراها وجود داشته باشد می‌توان مشکلات را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه نقد دلسوزانه باعث پیشرفت خواهد شد، اظهار کرد: در کنار نقد پیشنهاد سازنده و استفاده از ظرفیت‌های موجود و نعمت‌هایی که خداوند در هر منطقه به ما هدیه داده می‌تواند باعث پیشرفت و توسعه شود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس گفت: نگاه مسئولان دستگاه‌ها به شوراها و دهیاران نگاه از بالا به پایین نباشد بلکه نگاه همکاری و همراهی باشد چون آنها آمده‌اند تا گوشه‌ای از کار را بگیرند؛ اگر شورا یا دهیاری پیامی از مردم داد، آن‌ها را بیگانه از مجموعه مدیریتی شهرستان ندانید.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: تقریباً همه ما یک مشکل عمومی داریم و آن بیکاری است که آن را باید به عنوان اولویت اول شهرستان در نظر بگیریم و همه ظرفیت‌ها را در این حوزه فعال کرد.

وی تصریح کرد: در مقابل پروژه‌هایی که در منطقه ما هستند؛ قرار نگیریم بلکه در کنار آن باشیم و موانع را برطرف کنیم تا بستری برای اشتغال چند صد نفر در منطقه فراهم شود.

حسنوند با بیان اینکه امروز در کل کشور بخش خصوصی در حوزه اشتغال فعال است و شوراها و دهیاران می‌توانند به دنبال سرمایه گذاران بخش خصوصی بروند، گفت: ما باید جذب سرمایه را اولویت بدانیم و زیبایی‌های منطقه، معادن، ظرفیت‌ها دامپروری و کشاورزی و سایر ظرفیت‌ها را معرفی و تبلیغ کنیم تا سرمایه گذاران جذب شوند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه شوراها می‌توانند با پیگیری اعتبارهای زیادی را از طریق استانداری و وزارتخانه‌ها جذب کنند، افزود: مسیر تأمین بودجه در وزارتخانه‌ها است.

وی بیان کرد: بودجه استانی مطابق با برنامه توزیع می‌شود و مسیر جذب بودجه فرمانداری نیست و هیچ اشکالی ندارد شما به عنوان نماینده یک منطقه برای گرفتن اعتبار از طریق دولت برای منطقه خود رایزنی کنید.

حسنوند گفت: ما در بحث بودجه‌های شهرستان سعی در رعایت عدالت داشته‌ایم و تمام مناطق در حد توان از بودجه شهرستان بهره مند شوند و در بحث ایجاد اشتغال نیز به همین صورت است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: باید کمک شود تا اگر اعتباری به منطقه شما داده شد سریعاً پروژه اجرا شود چون دو سال است که بسیاری از تعاملات اجتماعی ما به دلیل کرونا به هم خورده است.

حسنوند خطاب به شوراها و دهیاران روستاها گفت: برنامه‌ریزی کنید و برای بررسی نیازها و مشکلات هر منطقه از فرماندار و مدیران شهرستان به محل دعوت شوند و در کنار هم با هم اندیشی نیازها و راهکارها را بررسی کنید.

کد خبر 5405566

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =