بیش از سه هزار و ۸۰۰ خانواده تحت حمایت در قزوین فاقد مسکن هستند

قزوین - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: در حال حاضر سه هزار و ۸۰۰ خانواده تحت حمایت این نهاد در سطح استان فاقد مسکن هستند که خانه دار کردن آنها نیازمند کار جمعی و همگانی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرعلی حق گویان در دیدار با معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سه سرفصل مهم فعالیت خود را متمرکز کرده است؛ در بخش فرهنگی تلاش می‌کنیم تا بستر لازم را برای ارتقای وضعیت فرهنگی و اجتماعی مددجویان فراهم کنیم چراکه اعتقاد داریم، فقر فرهنگی سنگین‌تر و خطرناک‌تر از فقر اقتصادی است.

وی ادامه داد: در گام دیگر در بخش اشتغال تلاش می‌کنیم تا فرصت‌های ایجاد درآمد را برای مددجویان فراهم کنیم چراکه لازمه فقرزدایی قطع وابستگی مالی از کمک دیگران است که برای این امر لازم است ایجاد فرصت‌های شغلی، جدی گرفته شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: در حوزه اشتغال برنامه‌ریزی ایجاد اشتغال را با قریب به ۲۴۰ میلیارد تومان برای ۶ هزار و ۶۰۰ نفر برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تاکنون دو سوم این برنامه محقق شده است.

وی افزود: گام دیگر خدمت رسانی این نهاد به محرومان در حوزه مسکن است؛ در سال جاری حدود ۴۸ میلیارد تومان اعتبار عمرانی پیش بینی شده است ولی نیازهای حوزه مسکن با توجه به گران بودن زمین و هزینه‌های ساخت و ساز، مستلزم کمک‌های بیشتر مردمی و دستگاه‌های دیگر است.

حق گویان خاطرنشان کرد: سعی کردیم طرح‌ها مطابق با اقلیم استان و شرایط افراد باشد از این رو تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌های مختلف استان برای خرید و ساخت مسکن استفاده کنیم از این رو انتظار داریم دستگاه‌های مختلف به کمک کمیته امداد امام (ره) بیایند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر قریب به سه هزار و ۸۰۰ خانواده مددجوی نیازمند مسکن در استان شناسایی شده است که برای ساماندهی این افراد، مقرر شده تا ثبت نام آنها در سایت نهضت ملی مسکن انجام گیرد تا نسبت به تخصیص مسکن برای این عزیزان اقدام شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: در تخصیص مسکن لازم است با توجه به شرایط مددجویان، تدابیر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی لحاظ شود تا در تحویل و استفاده از مسکن دچار مشکل نشوند.

وی با بیان اینکه از دستگاه‌های دیگر انتظار همکاری در خدمت به محرومان داریم، گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) با انعقاد تفاهم نامه‌ای با سازمان مسکن و شهرسازی ۳۷۷ واحد مسکن مهر را برای نیازمندان خریداری کرده است و مقرر شد تا سال ۹۸ این واحدهای مسکونی به نیازمندان تحویل شود ولی علیرغم اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) بیش از چهار میلیارد تومان به جهت افزایش قیمت‌ها به سازمان مسکن و شهرسازی پراخت کرده است ولی سازمان مسکن و شهرسازی تعهد خود را در تحویل واحدهای مسکونی به نیازمندان عملی نکرده است.

حق گویان یادآور شد: کمیته امداد در ایجاد فقر نقشی ندارد بلکه این نهاد بیشتر بار کوتاهی و نواقص کار دیگران را به دوش می‌کشد از این رو انتظار داریم افراد حقیقی و حقوقی به مسئولیت اجتماعی خویش عمل کنند.

کد خبر 5406249

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =