باران بارید هوای اصفهان با طراوت شد/ شاخص هوا بر مدار زرد

اصفهان- کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین ۶۱ وضعیت (زرد) قابل قبول را نشان می‌دهد.

محمود مزارع در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: کیفیت هوا براساس اطلاعات ایستگاه‌های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد و باهنر با شاخص ۶۲، استانداری با شاخص ۵۷، انقلاب با شاخص ۸۷، پروین با شاخص ۵۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۷۴، رودکی با شاخص ۶۵، رهنان با شاخص ۷۰، کاوه با شاخص ۸۰ و میرزا طاهر با شاخص ۸۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) است.

او با بیان اینکه شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان جِی با ۱۵۲ در وضعیت ناسالم برای عموم قرار دارد، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در سه ایستگاه در خیابان‌های فرشادی، فیض و ورزشگاه میثاق به ترتیب با ۲۶، ۲۰ و ۳۰ AQI وضعیت (سبز) پاک را نشان می‌دهد.

کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۷۳، شاهین شهر با شاخص ۷۵ و مبارکه با شاخص ۹۳ در شرایط قابل قبول ثبت شده ضمن اینکه ایستگاه‌های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.

هم اکنون هوای شهر اصفهان بارانی است و بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان، امروز پنجشنبه با فعالیت موج ناپایدار بارشی کیفیت هوا در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان پس از ۶ روز هوای ناسالم، بهبود می‌یابد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5410021

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha