افزایش منزلت و مرجعیت فرهنگیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است

زنجان-رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: افزایش منزلت و مرجعیت فرهنگیان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این مهم در رسانه‌ها تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فیاضی ظهر پنجشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران قبلی و جدید آموزش و پرورش استان زنجان گفت: برنامه‌های دولت سیزدهم به تمامی مدیران میانی و ستادی اعلام شده و باید این شعارها ی اعلامی را مطالبه مردمی ببینیم.

وی اظهار کرد: در این مقطع زمانی مردم خواستار عدالت محوری هستند و انقلابی گری و مردم داری از شعارهای دولت سیزدهم است.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش گفت: رضایت یک فرد از انجام دادن کاری به رضایتمندی از کل نظام منتهی می‌شود و پاکدستی، فساد ستیزی و قانونمداری از دیگر موارد مورد توجه مدیران در ابلاغیه فعالیت کاری لحاظ شده است که باید به آنها توجه کرد.

فیاضی تاکید کرد: افزایش منزلت و مرجعیت فرهنگیان نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این مهم در رسانه‌ها به ویژه در تولید برنامه‌های مختلف رسانه‌ای مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: جوان گرایی در انتصابات دیگر مولفه مهم در دولت است و انجام این کار به نوعی لایه جدید مدیریتی در گردش نخبگان را ایجاد می‌کند و مدیر می‌تواند از ظرفیت‌هایی که در مدرسه وجود دارد برای انتصاب جوانان در پست‌های مدیریتی استفاده کند.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این استان بزرگان و پیشکسوتانی از جمله آیت الله شبیری زنجانی را تقدیم انقلاب کرده است، ابراز داشت: در زمان حاضر کشورهای دیگر در جهان به سمت کارآفرینی و گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای حرکت کرده‌اند.

فیاضی گفت: ساماندهی نیروی انسانی و توجه به ساحت‌های مختلف تربیتی، تنوع بخشی به منابع ملی آموزش و پرورش و مولدسازی دارایی‌ها نیز باید مد نظر قرار گیرد و ارات آموزش و پرورش منتظر سرانه و ستاد مرکزی نباشند.

وی تصریح کرد: ثروت‌های زیادی وجود دارد و باید منابع مولد آموزشی را در آموزش و پرورش ایجاد کنیم که این مساله شدنی است

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش یاد آور شد: جلب مشارکت نخبگان و تقویت شورای آموزش و پرورش استان و توجه به نشانگرهای ارزیابی و عملکرد نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 5410352

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha