سازه جدید در باغ تاریخی عفیف‌آباد شیراز موقتی است

شیراز - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: سازه جدید در باغ تاریخی عفیف‌آباد برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، موید محسن نژاد با اشاره به واکنش‌هایی که در ساخت یک سازه در باغ تاریخی عفیف‌آباد مطرح شده است، گفت: این سازه برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه از این سازه به صورت میدانی بازدید کرده است، اظهارداشت: این سازه برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی با موضوع مردم شیراز و فارس بنا شده است و قرار است در مکان‌های مختلفی از شهر شیراز اجرا شود.

او با بیان اینکه برای ساخت فیلم به صورت موقت سازه‌ای در این باغ تاریخی ساخته شده است، گفت: این فیلم تاریخی بناست که در شان مردم شیراز باشد و به همین دلیل یکی از فضاهایی که در این مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد مجموعه باغ عفیف‌آباد است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با تاکید بر موقت بودن سازه گفت: این سازه به عمارت باغ عفیف‌آباد هیچ ضربه و آسیبی نمی‌زند بلکه به شکل پرتابل است و فاصله لازم هم با بنا رعایت شده و در پایان طرح نیز باید توسط تهیه کنندگان و با نظارت به صورت ایمن جمع‌آوری می‌شود.

او با بیان اینکه در بازدید امروز نیز بر حفظ و حراست از عمارت و باغ عفیف‌آباد تاکید شده است، گفت: استان فارس مهد تمدن و میراث فرهنگی و تاریخی است و در حفظ و حراست از این میراث ماندگار تلاش می‌کنیم.

محسن نژاد با اشاره به اینکه برای رفع دلسوزی‌ها مردم میراث دوست فارس؛ یک ناظر از میراث فرهنگی به صورت دائم در همه لوکیشن‌های این فیلم تاریخی حضور خواهد داشت، گفت: این ناظر هم بر رعایت حریم و حراست از بنای تاریخی نظارت و هم دغدغه دلسوزان را برطرف می‌کند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس تاکید کرد: هر چند در این سازه از اسکلت بنایی استفاده شده، اما بدون فندانسیون و موقت است و پایان طرح با ایمنی کامل جمع‌آوری می‌شود.

کد خبر 5411444

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =