تشکیل کمیته اقتصاد دانش بنیان در کرمانشاه

کرمانشاه-معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: کمیته اقتصاد دانش بنیان را با مجوز شورای توسعه و برنامه ریزی و رویکرد حمایت و هدایت ایده های خلاقانه در استان راه اندازی می کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهزاد باباخانی بعد از ظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که در سالن شهید سلیمانی استانداری برگزار شد؛ از پیگیری موضوعات مربوط به مقوله دانش بنیان در این کمیته خبر داد و اظهار کرد: ایجاد اشتغالزایی پایدار با افزایش واقعی شرکت‌های دانش بنیان را با تأکید استاندار محترم در اولویت قرار داده ایم.

وی افزود: بکارگیری دانش و فناوری روز در تولید کالا و خدمات با اتکا به توان داخلی و خودباوری ضمن کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره وری سبب رشد اقتصادی و ایجاد امید می‌شود و بر همین اساس می‌توان راهبرد اقتصاد دانش بنیان را پایه و اساس تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

معاون استاندار تصریح کرد: بخش‌های دولتی و خصوصی به صورت منظم و با رویکرد تسهیل گری و شتاب بخشی به رشد کسب و کارهای دانش محور؛ موضوعات تخصصی مربوط به اقتصاد دانش بنیان را در این کمیته پیگیری خواهند کرد.

باباخانی به تأکیدات استاندار کرمانشاه برای اخذ مجوز شورای برنامه ریزی استان و راه اندازی کمیته اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های نجات اقتصاد در کنار دانش‌بنیان بودن، اشتغال آفرینی است که لازمه آن تدوین یک سند اکوسیستم کارافرینی است.

وی خاطر نشان ساخت: در سال جدید با توجه به ترسیم راه و اعلام شعار سال از سوی مقام معظم رهبری همه باید به رفع موانع تولید در استان کمک کنیم و این مهم را جز راهبردهای اساسی در برنامه‌های کاری خود بدانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: تأکید رهبر معظم انقلاب در دهه گذشته بر موضوع اقتصاد همواره هوشمندانه بوده و همچنین طی هفت سال گذشته به موضوع تولید توجه ویژه داشته اند با درایت این هدفگذاری انجام شده و بر این اساس ما مدیران موظف به پیگیری رفع موانع تولید و اشتغال و اجرای برنامه‌های دقیق و راهبردی هستیم.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم که خودکفا باشیم، تحریم‌های ظالمانه دشمنان را بی اثر کنیم و همچنین تورم را کاهش دهیم مسیری جز حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه به تولید نداریم و توجه به این موضوعات منجر به بهبود وضعیت معشیت مردم خواهد شد؛ لذا باید با جدیت و در میدان عمل، اجرا کننده فرامین مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد و تولید باشیم.

باباخانی همچنین توجه ویژه به افزایش شرکت‌های دانش بنیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه توجه به توسعه شرکت‌های دانش بنیان وظیفه ما حرکت در این مسیر است که باید توسعه شرکت‌های دانش بنیان جز اولویت‌های کاری کانون‌های اقتصادی در استان باشد و باید طوری تلاش شود که ظرفیت این شرکت‌ها به دو برابر افزایش پیدا کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد: استاندار محترم کرمانشاه همواره از مدیران استان خواسته اند که نهایت تلاش خود را برای حرکت در مسیر توسعه اقتصاد و دانش بنیان با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بکار بگیرند لذا به همین منظور برای تحقق شعار سال کمیته اقتصاد دانش بنیان در استان تشکیل خواهد شد که در آن تمام بخش‌های خصوصی و دولتی به صورت منظم و تخصصی موضوعات مربوط به دانش بنیان را پیگیری خواهند کرد.

وی اظهار کرد: همچنین خود را موظف به تلاش ویژه برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان پیرو تأکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری می‌دانیم و در این زمینه نیز برنامه‌های راهبردی و تخصصی اجرا خواهد شد.

باباخانی با اشاره به عملکرد و فعالیت مطلوب ستاد تسهیل استان در سال گذشته گفت: طبق بررسی‌های بعمل آمده ستاد تسهیل استان در سال گذشته جز فعال‌ترین ستاد تسهیل استان‌ها بوده اما نباید به این ارزیابی راضی باشیم و باید با تلاش بیشتر زمینه‌های توسعه اقتصادی استان را در بخش‌های مختلف فراهم آوریم.

وی تصریح کرد: باید در جلسات ستاد تسهیل استان تلاش کنیم که درصد مصوبات اجرا شده افزایش پیدا کند و همچنین بررسی شود که اگر مشکل طرحی حل نشده راهکارها و علت آن مشخص شود و بررسی‌های لازم برای فعال شدن این طرح هم انجام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همچنین خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی برای بررسی دقیق و مستمر مصوبات ستاد تسهیل استان شد.

وی فعالیت عمده و مهم این ستاد را سیاست گذاری و تدوین برنامه‌های راهبردی و مهم برای رفع موانع تولید و کمک به رونق اقتصادی استان برشمرد.

باباخانی با بیان اینکه در سال جاری قطع ارائه خدمات مانند آب، برق و گاز به واحدهای تولیدی و همچنین تملک واحدهای تولیدی استان بدون مجوز ستاد تسهیل ممنوع است، از شرکت شهرک‌های صنعتی استان خواست که برای رفع موانع تولید مشکلات این واحدها را ویژه احصا کنند.

کد خبر 5456927

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =