پاسخ سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری به تبعات ناشی از محرومیت رئیس

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری با بیان این که پاسخ نامه فدراسیون جهانی را داده اند ابراز امیدواری کرد تبعات محرومیت رئیس پیشین این فدراسیون گریبانگیر تایید اساسنامه نشود.

به گزارش خبرنگار مهر، یکی از فدراسیون های ورزشی که طی سالهای اخیر همیشه با چالش های متعدد و حتی در دوره ای با تعلیق روبروه بوده فدراسیون دوچرخه سواری است؛ فدراسیونی که بخشی از مشکلاتش به اختلافات و تصمیمات درون خانواده اش بر می‌گردد.

پس از پایان یافتن دوره هشت ساله ریاست خسرو قمری در این فدراسیون، افشین داوری چند ماهی سرپرست شد و در نهایت ریاست فدراسیون در انتخابات به رشیدی رسید. اما چالش ایمیل های ارسالی و بحث دخالت وزارت ورزش در انتخابات منجر به استعفای رشیدی از این مسئولیت شد. فدراسیون در نهایت مدتی است به سرپرستی رسول هاشم کندی مدیریت می شود.

پس از رفتن خسرو قمری از فدراسیون دوچرخه سواری، انتشار خبرهایی مبنی بر پاک شدن و حذف تمامی ایمیل های فدراسیون منتشر شد. ایمیل هایی که حالا به نظر می رسد با هدف حذف گردیده است.

فدراسیون جهانی دوچرخه سواری که به اساسنامه فدراسیون ایراد وارد کرده با ارسال نامه ای خواستار ارائه توضیحاتی پیرامون محرومیت خسرو قمری از هر گونه فعالیت در این رشته شده است.

در نامه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری به صراحت آمده است که خسرو قمری رئیس فدراسیون ایران از کلیه فعالیت های دوچرخه سواری محروم شود و انتخابات برای تعیین رئیس جدید برگزار گردد.

ایراد وارد شده به دنبال اجرای طرح سلامت در سالهای قبل بر می گردد. طرحی که قرار بود در کنترل دوپینگ به این رشته کمک کند. همچنین فدراسیون جهانی خواستار ارائه توضیحاتی پیرامون این مسئله شده تا بتواند اساسنامه فدراسیون را برای انتخابات بررسی و تائید کند.

طرح سلامت توسط فدراسیون و مدیریت قبلی این مجموعه در زمان خسرو قمری با هزینه های بسیار زیاد اجرا شد اما اسناد موجود نشان می دهد که این طرح ناکارآمد و پر ایراد بوده است به طوریکه ورزشکاران از زمان و مکان تست های دوپینگ مورد اشاره در این طرح مطلع می شدند.

اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در نامه خود از فدراسیون تضمین خواسته که دیگر هیچ گونه رفتار یا برخوردی با هدف دوپینگ صورت نگیرد و از این پس تمامی این تست ها زیر نظر نادوی ایران گرفته شود.

رسول هاشم کندی در گفتگو با خبرنگار مهر در این خصوص گفت: تقریبا ۲۰ روز قبل با دریافت نامه اتحادیه جهانی دوچرخه سواری از موضوع محرومیت خسرو قمری از هر گونه فعالیت در این مجموعه مطلع شدیم و قبل از آن از این مسئله اطلاعی نداشتیم.

سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری ادامه داد: زمان ریاست آقای قمری اسناد و ایمیل های بخش بین الملل به سرپرست فدراسیون آقای داوری تحویل نشد و احتمالا این مسئله از آن زمان مطرح بوده و موضوع محرومیت به وزارت خانه اطلاع داده نشده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا فدراسیون پاسخ نامه اتحادیه جهانی را به صورت شفاف داده است یا خیر؟» گفت : بله ما پاسخ نامه را ارسال کرده ایم و عنوان کردیم که ایشان هیچ مسئولیتی ندارند. همین طور افرادی که مرتبط با اجرای طرح سلامت هستند هم از این مسئولیت کنار گذاشته شده اند و فعالیتی در فدراسیون ندارند.

هاشم کندی همچنین پیرامون اینکه «آیا این مسئله مانعی در راستای تائید اساسنامه فدراسیون در اتحادیه جهانی می باشد یا خیر و اینکه تضمیمی برای تائید اساسنامه و ادامه دار نبودن مشکلات برای برگزاری انتخابات وجود دارد یا خیر ؟» گفت: ما تمام مستندات مربوطه را به اتحادیه جهانی ارائه کرده ایم. در نامه فدراسیون جهانی به صراحت آمده است که یکی از موارد عدم تائید اساسنامه بحث شفافیت و ارائه توضیح پیرامون این مسئله است. ما امیدواریم اگر دوستان دیگر سنگ اندازی نکرده و باز هم ایمیل پراکنی نکنند مشکل تائیدیه اساسنامه فدراسیون حل شده و زمینه برگزاری انتخابات فراهم شود.

کد خبر 5475645

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha