تمام قوا باید برای جبران خسارت‌های ۸ ساله روحانی به دولت کمک کنند

دبیرکل جمعیت ایثارگران در حمایت از نظام اصلاح پرداخت یارانه ها، گفت: برای مرتفع کردن مشکلات ۸ ساله دولت روحانی و خرابی‌هایی که ایجاد کرده بود همه قوا و همه مردم باید بیش از پیش کمک کنند.

جواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با ارزیابی خود از علت و دلایل طرح انتقادهای تند علیه تصمیمات دولت سیزدهم، گفت: یکی از دلایلی که اصلاح طلبان و جریان طرفدار دولت سابق به خودشان اجازه طرح انتقادهای تند علیه دولت می‌دهند از بزرگواری بیش از حد آقای رئیسی نشئت می‌گیرد به این دلیل که رئیس‌جمهور از اقدامات سابق روحانی و وضعیتی که رقم زدند چیزی نمی‌گوید. شاید اگر بسیاری مسائل از ناحیه او توضیح داده شود، این منتقدان از ادامه سخنان خود حیا کنند.

وی عنوان کرد: اگر واقعیت را بخواهید با توجه به بدهی‌هایی که به صورت روزانه از دولت سابق به دولت رئیسی تحمیل شده است و با وجود ارز ۴۲۰۰ و سودی که به جیب دلال‌ها واریز می‌شد و بخش قابل توجهی از این میزان ارز به مصرف کننده نهایی نمی‌رسید، نیاز جدی به اصلاح روند وجود داشت.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی افزود: ما اگر به دنبال این هستیم که به مردم یارانه تعلق بگیرد، باید ساز و کاری انتخاب کنیم که ما را به این مسیر هدایت کند. آقای رئیسی با اقدام اصلاح نظام پرداخت یارانه به جای اینکه این یارانه به ابتدای زنجیره برسد و امکان نظارت بر آن ممکن نباشد، آن را به صورت هدف دار به افراد مستحق این یارانه، می‌رسانند.

عامری بیان کرد: به عقیده من علت اینکه اصلاح طلبان و بسیاری دیگر طی آن ۸ سال سکوت می‌کردند این بود که مصالح و منافع مردم برای آنها اهمیت نداشت بلکه برایشان این اهمیت داشت که در موضع قدرت باشند. دولت سابق چند ماه آخر فعالیت خود حقوق‌ها را افزایش داد. برای نمونه ۶۰ درصد حقوق اساتید دانشگاه افزایش پیدا کرد و به دانشگاه‌ها اعلام کردند این میزان افزایش را از طریق فروش املاک و مستقلات خود تأمین کنند که واقعاً کار ناشایستی بود.

وی با بیان اینکه اقدام دولت سابق شبیه به «مین گذاری» بود اضافه کرد: اقدام آقای رئیسی جای تقدیر دارد که با شجاعت از آن اعتباری که در میان مردم داشت، گذشت و به خاطر خدا سعی در برطرف کردن این مشکلات دارد. البته مردم بعد از مدتی متوجه می‌شوند که چه اقدام بزرگی انجام شده است.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی تصریح کرد: البته اصلاح ارز ترجیحی که در حال انجام آن هستند ممکن است مشکلاتی به همراه داشته باشد که هیچ شخصی آن را انکار نمی‌کند اما فکر می‌کنم نظارت‌های مستمری که انجام می‌شود اگر با کمک مردم همراه باشد نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت.

عامری در رابطه با ارزیابی خود در رابطه با حمایت قوا از تصمیم اقتصادی اخیر دولت ضمن تشکر از همه قوا گفت: این اقدامات بدون کمک مردم و همراهی سایر قوا شدنی و امکان پذیر نیست. کشورهای بزرگ و صنعتی دنیا در حال حاضر مشکلات تأمین مواد غذایی دارند که بحران جدی برای کل دنیا ایجاد کرده است.

وی گفت: این بحران در کشور ما هم وجود دارد و به عملکرد دولت سابق بر می‌گردد زیرا روش درستی نداشت و حالا برای مرتفع کردن مشکلات ۸ ساله دولت روحانی و خرابی‌هایی که ایجاد کرده بود همه قوا و همه مردم باید بیش از پیش کمک کنند. در این مدت خیلی‌ها خواستند مردم را اغوا کنند تا علیه مصالح خود اقدام کنند در حالی که مردم ما فهیم‌تر از آن هستند که تشویش‌ها و دروغگویی های دشمنان را باور کنند.

کد خبر 5493547

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =