وحدت موجب پیروزی جبهه مقاومت بر صهیونیست‌ها خواهد شد

دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین گفت: وحدت موجب پیروزی جبهه مقاومت بر صهیونیست‌ها خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز (یکشنبه) سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، در دیدار ۲۵ نفر از رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی مستقر در لبنان و همچنین نمایندگان حزب الله در مقاومت فلسطین که به مناسبت سی و سومین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در تهران برگزار شد، با تاکید بر وحدت گروه‌های مقاومت در مقابله با دشمن صهیونیستی، اظهار داشت: تمامی فلسطینی‌ها از جمله روحانیت، دانشگاهیان، مبارزین، مردان، زنان و جوانان فلسطینی باید در مقابله با رژیم صهیونیستی اتحاد داشته و در این مسیر تصمیم گیری واحدی داشته باشند که نتیجه آن پیروزی قطعی جبهه مقاومت علیه دشمن صهیونیستی خواهد بود.

وی با بررسی و مقایسه پیروزی‌های مقاومت در لبنان و فلسطین پیش از انقلاب اسلامی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) حرکت مقاومت علیه دشمن صهیونیستی کاملاً تغییر کرد و مقاومت طی سال‌های اخیر پیروزی‌های بزرگی کسب کرد.

ابطحی ادامه داد: ما هم اکنون وقت ایستادن نداریم و باید به حرکت مقاومت ادامه دهیم و ظرفیت‌ها و شرایط امروز منطقه و جهان اسلام برای ایفای نقش جبهه مقاومت آماده است و ما باید این فرصت را غنیمت شمرده و توانمندی‌ها و اقدامات خود را در میدان نبرد توسعه ببخشیم.

وی با تبیین نقش و جایگاه فلسطین و آزادی سرزمین‌های اشغالی در نهضت امام خمینی (ره) گفت: امام خمینی (ره) در سخنرانی ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ خود ۱۸ بار نام فلسطین را به کار بردند و ۱۵ بار از شاه ایران و مخالفت با او یاد کردند که این امر نشان می‌دهد که هدف اصلی امام راحل قبل از مقابله با شاه مبارزه با صهیونیسم جهانی بوده است.

ابطحی با بیان بخشی از تاریخ جهان در جنگ جهانی دوم و اینکه مسلمان‌ها در آن زمان هیچ حقی حتی در کشور خود نداشتند، اظهار داشت: سران آن دوره قدرت‌های جهانی همچون چرچیل، استالین و روزولت بدون حضور شاه ایران در کاخ سعدآباد حضور یافته و برای دنیا تعیین تکلیف کردند و حتی اجازه ندادند شاه ایران در آن نشست شرکت کند، ولی ما با پیروزی انقلاب اسلامی دیدیم جهان به یکباره متحول شد و مسلمانان توانستند نقش مهمی در اداره جهان کنونی به دست بیاورند.

وی با استناد به آیات قرآن کریم و تاثیرگذاری مقاومت در مقابل استکبار تصریح کرد: مقاومت امروزه باعث شده تا رژیم اسراییل حالت نابودی به خود بگیرد و آمریکا و اروپا نیز در حال فروپاشی باشند، امکانی که خداوند متعال این موضوع را برای ما و نجات جهان مهیا کرده است.

دبیر کل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ادامه داد: ما امروز نباید فقط به فکر آزادی جولان و الجلیل باشیم بلکه در زمان کنونی باید به فکر آزادی تمام خاک فلسطین از اشغال دشمن صهیونیستی باشیم و در ادامه باید به جهان پس از آمریکا و اسراییل تمرکز کنیم.

در این نشست همچنین شماری از رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی مستقر در لبنان در خصوص نقش امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی در پیروزی حرکت انتفاضه فلسطین سخنانی ایراد کردند.

«علی فیصل» نایب رییس مجلس وطنی فلسطین امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی را حامی اول فلسطین خواند و تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حمایت ایران از مقاومت فلسطین کاملاً مشهود شد که آغاز فعالیت سفارت فلسطین در ایران نمونه بارزی از آغاز حمایت جمهوری اسلامی از مقاومت فلسطین هست.

آزادی جنوب لبنان و غزه بخشی از حمایت انقلاب اسلامی

صاصر عوید مسئول انصارالله فلسطین با تاکید بر نقش امام خمینی (ره) در حمایت از مقاومت فلسطین گفت: محور مقاومت بر اساس هدایت‌های امام خمینی (ره) توانست با شکست دشمن صهیونیستی آزادی جنوب لبنان و غزه را رقم بزند.

فراگیری تفکر امام در مسیر مقاومت در عالم

مروان عبدالعال عضو دفتر سیاسی جمعیت فلسطین مساله مقاومت را موضوعی روحی دانست که نشات گرفته از تفکر امام خمینی (ره) می‌باشد که در زمان کنونی در عالم فراگیر شده است.

رسالت امروز فلسطین پیروزی بر صهیونیسم

احمد عبدالهادی مسوول جنبش حماس در لبنان رسالت امروز مقاومت را مقابله با رژیم صهیونیستی و پیروزی بر این رژیم دانست.

وی جریان مقاومت امروز در غزه را بسیار گسترده‌تر از گذشته دانست و تصریح کرد: مقاومت ضد صهیونیستی فلسطینی‌ها امروز پیشرفت‌های زیادی کرده و اتاق عملیات غزه صهیونیست‌ها را زمین گیر کرده است.

عبدالهادی ادامه داد: مقاومت فلسطین در سال‌های اخیر معجزات زیادی به خود دیده است که این مساله را در عملیات‌های مختلف مقاومت علیه ارتش صهیونیستی مشاهده کرده‌ایم که در کنار حمایت‌های ایران و ح مایت های حزب الله لبنان موجب پیروزی ما در مقابل دشمن صهیونیستی شده است.

ابوکفاح غازی دبور مسوول جبهه آزادی فلسطین، قدس را مختص فلسطینی‌ها ندانست و تاکید کرد: قدس از مقدسات همه مسلمان‌ها است و نام گذاری روز جهانی قدس از سوی امام خمینی (ره) در راستای آزادی سرزمین‌های اشغالی است.

کد خبر 5507054

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha