تولیدکنندگان داخلی از کاراکترهای ایرانی اسلامی استفاده کنند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تولیدکنندگان باید در تولیدات شأن از شخصیت‌ها و کاراکترهای ایرانی‌اسلامی استفاده کنند و در این‌زمینه باید فرهنگسازی لازم را داشته باشند.

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به نخستین نمایشگاه تخصصی اسباب بازی گفت: کیفیت محصولات موجود در نخستین نمایشگاه اسباب بازی، در مقایسه با برخی تولیدات خارجی مناسب است و البته این تولیدات باید فرهنگسازی و معرفی شوند؛ متأسفانه برخی از این تولیدات را در بازار شاهد نیستیم.

وی افزود: برخی از تولیداتی که در نمایشگاه‌ها به ویژه در نخستین نمایشگاه تخصصی اسباب بازی شاهد هستیم، در بازار موجود نیست؛ باید این تولیدات را فرهنگسازی کنیم و در نهایت بتوانیم بهره برداری فرهنگی از تولیدات داخلی داشته باشیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: از طریق اسباب بازی می‌توانیم هویت ملی را در جوانان، نوجوانان و حتی کودکان تقویت کنیم. تولیدکنندگان داخلی باید به موضوع هویت ملی در تولیدات شأن توجه لازم را داشته باشند.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان باید در تولیدات شأن از شخصیت‌ها و کاراکترهای ایرانی - اسلامی استفاده کنند و در این زمینه باید فرهنگسازی لازم را داشته باشند. ایران با این قدمت ضرورت دارد که نسل جدیدش برگرفته از این نوع نگاه تربیت شود و آشنایی بیشتری با این موشوعات داشته باشد.

کاظمی گفت: مقوله اسباب بازی به خصوص پیش از دبستان یک ضرورت است و اصل موضوع از طریق اسباب بازی اتفاق می‌افتد. همچنین در راستای واگذاری مهدکودک‌ها به وزات آموزش و پرورش، سازمان تعلیم و تربیت کودک تشکیل شده است و این سازمان در کنار کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان می‌تواند اقدامات مثبتی را بردارد.

کد خبر 5523869

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha