کاهش ۵۰ درصدی آمار دانشجویان مشروطی با طرح «پات»

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از کاهش ۵۰ درصدی آمار مشروطی ها با اجرای طرح پات (پیشگیری از افت تحصیلی) خبرداد.

ابراهیم نعیمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به الزامات تغییر رویکرد مراکز مشاوره در سال تحصیلی جدید گفت: باید نگاه مان را از حوزه درمان به حوزه پیشگیری سوق دهیم، اگر آموزش‌ها را در حوزه پیشگیری و توانمند سازی ارائه دهیم، وقتی فرد، مهارت‌های مختلفی به ویژه مهارت حل مساله، مدیریت هیجان و مدیریت خشم را بیاموزد، از پس چالش‌های زندگی خود بر خواهد آمد برای همین باید آئین نامه‌های مراکز مشاوره تغییر کند که این کار را شروع خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در آذرماه سال گذشته رئیس سازمان امور دانشجویان در نامه‌ای از رؤسای دانشگاه‌ها درخواست کرد که مدیران مراکز مشاوره در اولین جلسه هیئت رئیسه شرکت داده شوند چرا که مدیران مراکز مشاوره دانشگاه‌ها داده های زیادی دارند که دانستن آن داده‌ها در تصمیم گیری هیأت رئیسه مؤثر است.

مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در ادامه به طرح پات (پیشگیری از افت تحصیلی) اشاره کرد و گفت: این طرح تحولی، آزمایش شده است و طرح ذهنی نیست، از سال ۹۶ تا ۹۹ در دانشگاه علامه طباطبایی انجام شده و تعداد مشروطی‌ها را از ۴۸۰ نفر به زیر ۱۸۰ نفر کاهش داده است.

وی ادامه داد: این طرح ۳۰ ساعت آموزش دارد در ابتدا گزارشی از وضع موجود مشروطی‌ها گردآوری می‌شود و پس از آموزش‌ها، بعد از ۳ ترم دوباره اطلاعات آخرین وضعیت مشروطی‌های یک ترم، دو ترم، سه ترم و کسانی که معدل آنان ۱۲ تا ۱۴ است و اگر به آنها کمک نشود، ترم بعد مشروط می‌شوند، احصا می‌شود.

وی افزود: این پیشگیری بعد از ۳ ترم آمار مشروطی‌ها را به زیر ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

کد خبر 5524660

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha