بیش از ۶ هزار نفر دوره آموزش‌های مهارتی در اردبیل ارائه شد

اردبیل- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل گفت: ۶ هزار و ۵۲۵ نفر دوره در ۳ ماهه اول سالجاری در راستای توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش تولیدات در فنی و حرفه ای اردبیل ارائه شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رحیم یونسی عصر دوشنبه در جلسه تشریح عملکرد آموزشی بخش دولتی و غیر دولتی سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ سازمان فنی و حرفه ای استان اظهار کرد: ۶ هزار و ۵۲۵ نفر دوره در ۳ ماهه اول سال جاری در راستای توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش تولیدات در فنی و حرفه ای اردبیل ارائه شد.

وی ضمن تبیین راهبردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: آموزش‌های فنی و حرفه ای بستری برای تربیت نیروی متخصص و کارآفرین در جهت جهش و رونق تولید و اشتغال است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل تأکید کرد: توانمندسازی نیروی انسانی عامل اصلی بهره وری نیروی کار، کاهش ضایعات و افزایش تولیدات و در نهایت تحقق شعار مقام معظم رهبری می‌باشد و آموزش‌های مراکز آموزشی این اداره کل با محوریت توانمندسازی نیروی کار استان با هدف تحقق اهداف مذکور انجام می‌شود.

یونسی بیان کرد: این اداره کل، آموزش‌های مهارتی را در دو بخش دولتی و غیردولتی با بهره گیری از مربیان مجرب و امکانات و تجهیزات کارگاهی، مطابق با استانداردهای آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در خوشه‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۲۰۰ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در سطح استان افزود: عملکرد این آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای تحت نظارت اداره کل در مدت سه ماهه نخست امسال بالغ بر ۲ هزار و ۲۵۳ نفر دوره بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان اردبیل در تشریح عملکرد آموزشی سه ماهه نخست امسال گفت: در بخش‌های دولتی در مراکز ثابت شهری یک هزار و ۷۵۳ نفر دوره، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشجویی ۱۴۹ نفر دوره در راستای مهارت افزایی دانشجویان، در بخش پادگان ۳۸۹ نفر دوره در راستای تفاهم نامه با نیروهای مسلح و افزایش مهارت سربازان وظیفه از آموزش‌ها بهره مند شدند.

یونسی همچنین افزود: ۳۴۴ نفر دوره با هدف توانمندسازی روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها، زندان ۷۲۳ نفر دوره جهت کمک به بازگشت آنها به جامعه و ادامه زندگی سالم،، عشایری ۳۵ نفر دوره، مهارت آموزی در محیط کار واقعی ۱۱۴ نفر دوره، سکونتگاه‌های غیر رسمی ۳۰۷ نفر دوره و در مجموع ۴ هزار و ۲۷۱ هزار نفر دوره در خوشه‌های صنعت، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی از آموزش‌های رایگان مهارتی بهره مند شدند.

کد خبر 5525103

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha