۸۶۰ پرونده در شورای حل اختلاف امیر آباد مطرح شد

دامغان- رئیس دادگاه عمومی و حقوقی بخش امیر آباد با بیان اینکه در یک سال جاری ۸۶۶پرونده در این مرجع قضایی مطرح شده است، گفت: در این بازه زمانی ۷۰۴ فقره پرونده وارد دستگاه قضایی شده است.

محمدرضا وقایعی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه این حوزه قضائی یکی از وسیع‌ترین حوزه‌های قضائی در سطح استان سمنان است گفت: با توجه به اینکه ۸۵ درصد شهرستان دامغان را بخش امیرآباد واقع و شامل می‌شود و پرونده‌های قضائی در این دادگاه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

وی افزود: طی یکسال گذشته تاکنون ۷۰۴ فقره پرونده وارد دادگاه عمومی حقوقی بخش امیرآباد شد که از این تعداد ۲۸۹ فقره پرونده کیفری و ۴۱۵ فقره دیگر پرونده کیفری تشکیل داده است.

رئیس دادگاه عمومی امیر آباد اضافه کرد: با توجه به تعداد پرونده‌های وارده به دادگاه عمومی حقوقی بخش امیرآباد ۳۸۱ فقره پرونده کیفری و ۲۶۲ فقره پرونده حقوقی مورد رسیدگی و آرای لازم صادر و مختومه شد.

وقایعی با بیان اینکه بیشترین ورودی پرونده‌های کیفری به این حوزه قضائی سرقت؛ جرایم علیه اشخاص مانند توهین، ضرب و جرح است افزود: در پرونده‌های وارده حقوقی وارده به دادگاه عمومی حقوقی بخش امیرآباد مطالبه وجه و دعاوی به اختلافات ملکی شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در دادگاه عمومی حقوقی بخش امیرآباد پنج شورای حل اختلاف شامل شورای حل اختلاف شهر امیریه و مابقی در روستاهای قدرت آباد، صح، فرات و حسینان به کار صلح و سازش بین دعاوی پرونده‌های وارده در این شوراها فعالیت دارند.

رئیس دادگاه بخش امید آباد اضافه کرد: طی یکسال گذشته تا کنون تعداد ۸۶۶ فقره پرونده به شوراهای حل اختلاف موجود در شهر امیریه و دیگر روستاها وارد که به ۸۴۵ پرونده از سوی شوراها مورد رسیدگی قرار گرفت همچنین ۳۰ درصد از پرونده‌های وارده به شوراهای حل اختلاف در شهر و بخش امیرآباد منجر به صلح و سازش می‌شود.

به گزارش مهر، بخش امیرآباد با مرکزیت شهر امیریه و ۷۵ روستای زیر مجموعه و از توابع دامغان است.

کد خبر 5526080

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha