سرود سلام فرمانده بر اساس فطرت تنظیم شده است

وزیر آموزش و پرورش گفت: این سرود بر اساس فطرت تنظیم شده است و اجرای آن در مکان‌های مختلف نشان داد، جامعه گرایش زیادی به معنویت دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، یوسف نوری، در گردهمایی معاونان پرورشی و فرهنگی و رؤسای ادارات امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با تسلیت سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران انقلاب از جمله شهید سلیمی جهرمی رئیس سازمان اداری و استخدامی دولت وقت، اظهار داشت: بسیاری از شهدا، معلم بودند شهید بهشتی از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به قوه قضائیه مأمور شد، استاد مطهری نیز معلم بود و شهید همت نیز از کلاس درس به جبهه رفت و به شهادت رسید.

وی افزود: جاذبه شهید بهشتی در حد اعلی و دافعه‌اش در حد ضرورت بود. وی کتاب‌های ارزشمندی از خود به جای گذارده است، بنابراین ضروری است دکترین تعلیم و تربیت شهید بهشتی نگاشته شود و مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تأثیر تربیتی سرود سلام فرمانده تصریح کرد: این سرود بر اساس فطرت تنظیم شده است و اجرای آن در مکان‌های مختلف نشان داد، جامعه گرایش زیادی به معنویت دارد.

وی بر اهمیت شبکه‌سازی در مسیر کارهای فرهنگی بر اساس راه و روش بنیانگذار انقلاب تاکید و ادامه داد: تشکل‌های دانش آموزی ظرفیت خوبی است که باید قدردان آن بود و در مسیر کارهای تربیتی از دانش آموزان به عنوان یک مربی بهره‌مند شد.

نوری استفاده بیش از پیش از ظرفیت‌های موجود در فعالیت‌های تربیتی تاکید و عنوان کرد: استفاده از نوجوانان و جوانان در فعالیت‌های امور تربیتی به ویژه برنامه‌های تابستانی و اوقات فراغت بسیار مؤثر است.

وی اضافه کرد: برنامه‌ها باید به گونه‌ای تدوین شود که برای مخاطب جای سوالی باقی نماند، لذا کادرسازی در مسیر انجام فعالیت تربیتی توصیه می‌شود و در کنار آن به موضوع تعامل درونی و بیرونی نیز توجه شود.

نوری خاطرنشان کرد: تعامل بیش از پیش با شرکت‌های دانش بنیان و بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها در حوزه تربیتی مورد تاکید است.

وی بر اصلاح دستورالعمل اردوها تاکید و عنوان کرد: دستورالعمل اردوها باید به گونه‌ای باشد که دانش آموز به راحتی بتواند در اردو شرکت کند.

وزیر آموزش و پرورش بر تعیین نسبت برنامه‌ها بر اساس دانش بنیان تاکید و اظهار کرد: امور تربیتی برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب باید برنامه‌های جدیدی داشته باشد و لازمه این امر توانمند سازی مربیان تربیتی است.

وی اضافه کرد: امور تربیتی باید فراتر از مدرسه عمل کند و در برنامه‌هایش از کار کلیشه‌ای بپرهیزد.

نوری با اشاره به نزدیکی ایام محرم و صفر، گفت: هیئت‌های دانش آموزی برای اجرای برنامه‌های ویژه ایام سوگواری محرم از هم‌اکنون آماده شوند. گروه‌های سرود باید بیش از پیش اجرا داشته باشند.

وی فعالیت در حوزه تربیتی را دشوار اما ممکن دانست و افزود: مربیان امور تر بیتی در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی قرار دادند و مسولیت‌شان بسیار سنگین است.

نوری تصریح کرد: برنامه‌های اردوی دانش آموزی باید دارای یک بخش پرورشی و یک بخش آموزشی باشد.

کد خبر 5526272

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha