بازدید سفیر ژاپن از ایستگاه کوردوا در سفر به ارومیه

سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران از ایستگاه کوردوا در شهر ارومیه بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کازوتوشی آیکاوا، سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران از ایستگاه کوردوا در شهر ارومیه بازدید کرد.

در بخشی از مأموریت دو روزه پروژه برنامه یکپارچه مدیریت پایدار منابع آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه که از ۶ تا ۷ تیرماه ۱۴۰۱ در ارومیه برگزار شد، نمایندگی سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران فعالیت‌های خود در این پروژه را به اطلاع سفارت ژاپن در ایران که سخاوتمندانه‌ حمایت مالی این پروژه را برعهده دارد، رساند.

طی این برنامه آقای آیکاوا، سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران، ایستگاه کوردوا بازدید نمود. این ایستگاه که در محوطه دانشگاه ارومیه نصب شده یک سامانه اندازه‌گیری تبخیر و تعریق است که امکان اندازه‌گیری واقعی میزان تبخیر و تعریق در زمین‌های کشاورزی را برای کارشناسان محلی فراهم می‌سازد. این سامانه با بهره‌گیری از فناوری پیشرفته ماهواره‌ای، مناطق در معرض خطر را شناسایی کرده و درعین حال امکان دسترسی کشاورزان به نقشه‌های ساده شده و قابل درک را فراهم می‌سازد.

جانشین نماینده فائو در جمهوری اسلامی ایران و مدیر اجرایی پروژه هم که در این مأموریت حضور داشتند از سایت پایلوت کوردوا در روستای کوکیا در حومه دریاچه زیبای ارومیه بازدید کردند. تیم اعزامی نمایندگی فائو در ایران اهداف اصلی این پروژه که صرفه‌جویی در مصرف آب و بهبود معیشت جوامع محلی این منطقه بود را مورد ارزیابی قرار دادند.

پروژه دریاچه ارومیه در حالی با حمایت سخاوتمندانه مالی مردم و دولت ژاپن اجرا می‌شود که اهداف مد نظر سازمان خواروبار و کشاورزی ملل متحد انتقال دانش فنی به کارشناسان محلی و درعین حال بهبود معیشت و افزایش درآمد کشاورزان فعال در این منطقه است.

فائو به عنوان کارگزاری پیشروی سازمان ملل متحد فعالیت‌های خود را به افزایش توسعه کشاورزی و کمک به کشورها برای افزایش تاب‌آوری خانوارها و جوامع اختصاص داده است تا به شیوه‌ای اثربخش‌تر با تهدیدات و بلایای تأثیرگذار بر کشاورزی و معیشت آن‌ها روبرو شوند.

کد خبر 5526975

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha