اسلام پایه گذار آزادی اجتماعی زنان است

اردبیل - رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی جهادی استان اردبیل گفت: تعالیم متعالی و مترقی اسلام پایه‌گذار آزادی زن در تمامی عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و مدنی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام غلامی شامگاه یکشنبه در همایش تجلیل از دانش آموزان برگزیده اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان در قالب جشنواره «وقارلی قزلار» اظهار کرد: اینکه غرب با خصومت حجاب و عفاف را مترادف با سلب آزادی زنان و مغایر با حضور آنان در جامعه تعریف می‌کند تعبیری نادرست است بلکه تعالیم مترقی اسلام به زنان ارزش و بهایی فراوان داده است.

وی با اشاره به اینکه از صدر اسلام تاکنون هیچیک از زنان با رعایت حجاب آسیبی را متحمل نشده اند، خاطرنشان کرد: حضور پررنگ بانوان در تمامی عرصه‌های اجتماعی موید اعتباربخشی به زنان است و حجاب آنها را تا حد اعلای انسانی اوج می‌دهد.

رئیس مجمع کانون‌های فرهنگی تبلیغی جهادی استان اردبیل مرز ارزش گذاری به زنان در جوامع اسلامی و غربی را یادآور شد و بیان کرد: امروز حتی در کشورهای غربی نیز آزادی بی حد و حصر و ولنگاری زنان را در جامعه قبول ندارند و حفظ حریم زنان برای آنان در اولویت است.

غلامی ادامه داد: اندیشه‌های خصمانه غرب در به چالش کشیدن بانوان مسلمان با زیر سوال بردن حجاب آنان مشخص است و امروز قلب خانواده یعنی بانوان ما را نشانه گرفته اند.

وی از حجاب به عنوان پوشش و سپر برای بانوان در مقابل سوءاستفاده‌های متعدد نام برد و افزود: استفاده از جذابیت زنان در بازاریابی و تبلیغات، فروشندگی و حتی منشی‌گری اندیشه فاسد غرب است که آن را به جوامع تحمیل کرده و از زن به عنوان یک کالا استفاده می‌کنند.

نایب رئیس مجمع ملی کانون‌های فرهنگی تبلیغی جهادی کشور بی حجابی را دلیل اصلی سلب آسایش و آرامش روانی زنان در اجتماع دانست و گفت: تعریف صحیح از حجاب در جامعه سبب می‌شود تا بانوان ما با عقلانیت نسبت به انتخاب آن اقدام کرده و حجاب را انتخاب برتر خود بدانند.

غلامی جایگاه ویژه زنان در سایه حجاب اسلامی را در اجتماع مهم ارزیابی کرد و افزود: دفاع از مقام زن و ارزش‌گذاری به این قشر فرهیخته جامعه باید از درون خانواده آغاز شود چرا بانوان معماران اصلی نهاد خانواده هستند که می‌توانند این بنیان را مستحکم نگه دارند.

کد خبر 5530018

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha