ظرفیت‌های فراوان گناوه برای توسعه صنعتی/فضای مناسب تولیدفراهم شود

گناوه- شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه صنعتی است که باید با بهبود زیرساخت‌ها و ایجاد فضای مناسب، زمینه تقویت تولید در این شهرستان فراهم شود.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها- عصمت اسماعیلی: شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر به عنوان قطب تجاری استان محسوب می‌شود و افراد زیادی در این شهرستان در حوزه تجارت و بازرگانی مشغول به فعالیت هستند.

تجار شهرستان گناوه در زمینه واردات کالا سابقه طولانی داشته و بازارهای گناوه محلی برای حضور انبوه گردشگرانی است که برای خرید کالا به ویژه کالاهای وارداتی به این شهرستان سفر می‌کنند.

به غیر از تجارت و بازرگانی، شهرستان گناوه دارای ظرفیت‌های خوبی برای تولید و صنعت است که فراهم ساختن زیرساخت‌های صنعتی و تولیدی می‌تواند اشتغال گسترده‌ای را نیز در پی داشته باشد.

با توجه به بازارهای فروش خوبی که در شهرستان گناوه وجود دارد و افرادی از نقاط مختلف کشور برای خرید به این شهرستان می‌آیند، تولیدات این شهرستان نیز بازارهای خود را خواهند داشت.

تأمین فضای مناسب و ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز یکی از مهمترین نیازهای سرمایه‌گذاری صنعتی و تولیدی در شهرستان گناوه است که انتظار می‌رود مسئولان نسبت به تأمین آن اقدام کنند.

پتانسیل بالای گناوه برای سرمایه گذاری و تولید دارد

فرماندار گناوه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان داشت: در بحث تولید و تجارت و سرمایه گذاری که مورد تاکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری است، این شهرستان با توجه به وجود راه‌های دسترسی مناسب به استان‌های کهکیلویه و مرکز کشور و خوزستان، پتانسیل بالایی برای سرمایه گذاری و تولید دارا است.

محمد تقی صفری تسریع و تسهیل صدور مجوزهای سرمایه گذاری را ضروری دانست و افزود: با توجه به سیاست‌های دولت سیزدهم توسعه طرح‌های صنعتی می‌تواند نقش مهمی در زمینه افزایش تولید و رونق اقتصادی و بهبود وضعیت اشتغال ایفا کند.

مکان یابی مناسب برای ایجاد شهرک صنعتی گناوه

وی در زمینه ایجاد شهرک صنعتی بندر گناوه گفت: برنامه و پیگیری جدی جهت مکان یابی مناسب برای ایجاد شهرک صنعتی گناوه انجام خواهد گرفت.

صفری بیان کرد: ضمن اینکه در کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز در مورد تخصیص اعتبار برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های لازم در شهرک صنعتی بندر ریگ توجه خواهد شد.

فرماندار گناوه یادآور شد: تاکنون چندین متقاضی سرمایه گذاری جهت اجرای طرح‌های تولیدی مراجعه کرده‌اند اما به دلیل عدم جانمایی مناسب موفق نشده‌اند، که لازم است شرکت شهرک‌های صنعتی موضوع را به طور جدی پیگیری کند.

فرماندار گناوه آمادگی فرمانداری را برای پیگیری مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرستان اعلام کرد.

ظرفیت‌های فراوان گناوه برای توسعه صنعتی/ فضاهای تولید فراهم شود

لزوم توجه به شهرک صنعتی بندر ریگ

بخشدار بندر ریگ نیز بیان کرد: با توجه به توسعه شهرک صنعتی و افزایش واحدهای تولیدی که طبیعتاً امور مربوطه نیاز به پاسخگویی و پیگیری دارند، لازم است سیستم مدیریت مقیم در آنجا مستقر شود تا با اختیارات لازم مسائل مربوطه را به صورت متمرکز مورد بررسی و پیگیری قرار دهند.

محمدی خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مواردی که موجب دغدغه تولیدکنندگان شهرک صنعتی را فراهم کرده موانع موجود در جهت انتقال و عرضه محصولات تولیدی به خارج از استان و سایر نقاط کشور است.

اراضی شهرک صنعتی تأمین نشد

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر گفت: بندر گناوه با دارا بودن موقعیت مناسب در شمال استان و جایگاه ویژه در تجارت و صادرات کشور، به رغم دارا بودن مصوبه هیأت وزیران در سال ۱۳۸۲ مبنی بر ایجاد شهرک صنعتی متأسفانه اراضی مورد نیاز این شهرک تأمین نشده است.

سید حسین حسینی افزود: با توجه به استقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری و مصوبه قبلی مبنی بر ایجاد شهرک جدید صنعتی در حوزه شهرستان گناوه به همین جهت جانمایی محل جدید حائز اهمیت است.

وی بیان داشت: برای این موضوع درخواست بررسی بیشتر و پیگیری فرماندار گناوه با همکاری اداره منابع طبیعی شهرستان برای تخصیص زمین مناسب را داریم.

رونق سرمایه‌گذاری در شمال استان

حسینی اظهار داشت: برای رونق هر چه بیشتر شمال استان و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر که با انتخاب شش پیمانکار و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای سرمایه گذاری و ترغیب به سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال پایدار و با توجه به ظرفیت بسیار بالا برای صنایع بزرگ و نزدیکی به گناوه، نیاز به همکاری ادارات منطقه‌ای گناوه و پیگیری هر چه بیشتر فرماندار و مسئولان استان است.

وی یادآور شد: همچنین شهرک صنعتی ریگ نیز با توجه به واگذاری و تکمیل ظرفیت اراضی صنعتی تا یک الی دو سال آینده نیاز به توسعه و ایجاد ظرفیت جدید برای سرمایه گذاران است.

حسینی از فرماندار شهرستان در خصوص تخصیص اعتبار لازم برای ایجاد و تکمیل زیر ساخت‌های مورد نیاز شهرک صنعتی بندر ریگ در کمیته برنامه ریزی شهرستان در توزیع اعتبارات شهرستانی درخواست مساعدت و همکاری کرد.

حسینی افزود: موضوع تأمین زیرساخت‌ها از جمله جدول کشی معابر و خیابان‌های شهرک صنعتی بندر ریگ و توسعه شبکه برق متناسب با واحدهای مستقر در آن موضوع دیگری است که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

کد خبر 5530866

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha