امنیت و سلامت گوشت و مرغ کشور ارتقا می‌یابد

ستاد توسعه زیست فناوری درصدد است ۵ اقدام ملی در صدد افزایش امنیت و سلامت گوشت و مرغ را اجرایی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه احیای مرغ لاین آرین با هدف ارتقای امنیت و سلامت گوشت مرغ کشور یکی از اولویت‌هایی است که در کشور دنبال می‌شود.

از جمله مجموعه‌هایی که در این برنامه ایفای نقش می‌کند ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که با تشکیل کارگروه آموزش، تحقیق و توسعه برنامه ملی مرغ لاین آرین؛ در تلاش است تا به ارتقای این صنعت کمک کند.

در حال حاضر هم برای تحقق این هدف؛ ۵ اقدام ملی شامل «تصویب و انعقاد قرارداد طرح‌های پژوهشی و توسعه فناوری»، «پایش پیشرفت طرح‌های پژوهشی»، «تدوین سند تحقیق و توسعه برنامه ملی لاین آرین»، «راه‌اندازی و توسعه پلتفرم شبکه تحقیق و توسعه مرغ لاین آرین» و «کسب برخی دستاوردها و جمع آوری اطلاعات سویه آرین از مزارع پرورش» تعیین شده و در حال اجرا است.

برای ترغیب بخش خصوصی و پژوهشگران و صاحبان ایده در این زمینه هم فراخوان‌هایی منتشر شد که از میان آنها ۲۰ طرح مطالعاتی ارسال شده تصویب شد و مورد حمایت قرار گرفت.

طرح‌هایی که قرار است در احیای مرغ لاین آرین و ارتقای امنیت غذایی کشور موثر باشند. البته این کار با همکاری و امضای تفاهم‌نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهاهای مرتبط هم دنبال می شود.

کد خبر 5537362

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha