طرحی جدید برای افزایش حقوق اساتید

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به جزئیات آیین نامه جدید افزایش حقوق هیات علمی گفت: این آیین نامه در شورای حقوق و دستمزد در حال بررسی است.

محمود کمره ای در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره طرح دانشگاه تهران برای افزایش حقوق اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۱ توضیح داد و گفت: یک افزایشی در سال ۱۴۰۰ برای حقوق هیات علمی علمی در وزارت علوم پیش بینی شد که براساس آن ۳۰ درصد به حقوق هیات علمی اضافه شد. بعد از آن طرحی تحت عنوان طرح "تمام وقت ویژه جغرافیایی" مطرح شد که براساس آن کسانی که مشمول طرح می شدند، ۳۰ درصد دیگر به حقوقشان اضافه می شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: در سال ۱۴۰۰ به دلیل مشکلات بودجه ای سازمان برنامه و بودجه، عملا یک و شش دهم برابر حقوق و ۳۰ درصد دوم حقوق اجرایی نشد و فقط یک و سه دهم انجام شد و فقط برخی دانشگاه ها با استفاده از امکانات خودشان و مجوز سازمان برنامه افزایش ۳۰ درصد دوم حقوق را اجرایی کردند.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ بحث های زیادی پیرامون افزایش ۳۰ درصد دوم حقوق انجام شد و مقامات کشور معتقدند که این ۳۰ درصد یکسان و به همه اعضای هیات علمی اضافه نشود و قرار است مجددا افزایشی صورت گیرد، متناسب با کارکرد افراد افزایش یابد.

کمره ای خاطرنشان کرد: آیین نامه ای از سوی رئیس دانشگاه تهران پیش بینی شده که براساس فعالیت های یکساله اساتید مورد ارزیابی قرار می گیرد و امتیازاتی مشابه آیین نامه ارتقا شامل فعالیت آموزشی، پژوهشی، خدمات اجرایی و فرهنگی به افراد داده می شود.

این مقام مسول دانشگاه تهران تصریح کرد: این امتیازات محاسبه می شود و اگر امتیازات به دست آمده زیر ۱۵ باشد، حقوق عضو هیات علمی در سال ۱۴۰۱ مشابه همان سال ۱۴۰۰ و همان ۳۰ درصد افزایش خواهد بود.

وی افزود: اگر امتیازی که فرد کسب می کند ۱۵ تا ۳۰ باشد، آن ۳۰ درصد دوم یعنی یک و سه دهم ضریب حقوق در یک و یک دهم ضرب می شود، اگر این امتیاز بین ۳۰ تا ۶۰ امتیاز باشد، در یک و دو دهم ضرب می شود و اگر امتیاز فرد بالاتر از ۶۰ باشد در یک و سه دهم ضرب خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ادامه داد: عنوان این طرح "فوق العاده سرآمدی و شایستگی اعضای هیات علمی" نام گذاری شد و براساس آن هر عضو هیات علمی متناسب با فعالیت های آموزشی، پژوهشی، اجرایی، علمی و فرهنگی حقوق افزایش می یاید در نتیجه حقوق همه یکسان اضافه نمی شود.

کمره ای در پایان گفت: این پیشنهاد مورد تایید اولیه وزارت علوم و وزارت بهداشت قرار گرفته است و خدمت رئیس جمهوری هم ارائه شده و ظاهرا در حال حاضر در شورای حقوق و دستمزد در حال بررسی است. اگر مصوب شود ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

کد خبر 5561042

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • GB ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   8 14
   آنوقت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که از جیب خودشان تامین می شود این همه چوب لا چرخش میگذارند
  • Asghar IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   47 6
   این افزایش حقوق در برابر تورم کمرشکن هیچ فایده ای ندارد تازه براش وظایف جدید میتراشید؟ امتیاز دیگر چه صیغه ای است. این حق هر کارمندی است که حقوقش ترمیم شود این همه بی قانونی رو تمومش کنید
  • فریاد IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۱
   31 3
   این طرح بسیار اشتباهی است اولا افزایش حقوق باید فراگیر باشد و همه را در بر گیرد و دوما ممکن است کسی اصلا در حوزه مدیریت وارد نشود سوما این روند به سود کسانی است که دانشجویی دکتری دارند و بدون نقش افرینی دانشجو مقالات انها را تدوین می کنند و این طرح اشکال اساسی دارد این ظلم دیگری است
  • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
   10 3
   براساس شایستگی یا براساس ......
  • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
   12 12
   متاسفانه نوعی آپارتاید در وزارت علوم وجود داره تا به استادان و دانشیاران که همین الان هم حقوق خیلی بالایی می گیرند دهها درصد اضافه کنه و از استادیاران که جمعیت بسیاری بیشتری دارند کم کنه. در هرصورت، وزارت در اختیار این افراد هست و هر جور که بخوان آیین نامه وضع می کنند. این پایان کار است...
  • علیرضا IR ۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
   1 5
   مگر نرخ تورم جهت کارمندان با اعضای هیات علمی فرق می کند ؟ حقوق اعضای هیات علمی در حال حاضر به میزان سقف حداکثر دریافتی است و اکثر خط مشی گذاران ،عضو هیات علمی دانشگاهها هستند که بصورت ماموریت در دستگاههای اجرائی کار می کنند لذا تلاش خط مشی گذاران به جهت اشتراک در منافع ،افزایش حقوق آنها است
  • علیرضا IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۲
   1 7
   بخشی از نرخ افزایش و آیتم های حقوق و مزایای هیات علمی و کارکنان دانشگاهها توسط هیات امنای دانشگاهها تعیین می شود و از آنجا که اعضای هیات امنای دانشگاه خود ذی نفع و عضو هیات علمی دانشگاهها می‌باشند لذا منافع و ذی نفع بودن باعث شده که حقوق و مزایای آنها چندین برابر سایر کارکنان باشد و از عدالت به دور
  • افشین IR ۰۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۳
   9 8
   با سلام کدام سازمان افزایش حقوقی که داده شرط برای گذاشته که وزارت علوم دومیش باشه بعد یعنی وزیر علوم اینقدر قدرت و سواد ندارد که باید معاون آموزشی دانشگاه تهران برای آیین نامه و قانون وضع کنه به هر حال آب که از سر ما گذشته حالا چه یه وجب چه هزار وجب تنها راه مقابله با این قوانین من درآوردی این است
  • IR ۱۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۲۳
   0 0
   خوبه لطفا قیمت را برای بنده ارسال فرمایید