شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی خیابان دانشگاه هوایی منطقه ۹ تکمیل شد

شهردار منطقه ۹ از تکمیل شبکه جمع‌آوری آب های سطحی خیابان دانشگاه هوایی جنوبی پس از یک دهه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمدرحیم مرتضوی از تکمیل شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی خیابان دانشگاه هوایی جنوبی پس از یک دهه خبر داد و گفت: سیلاب اخیر نشان داد که در هر فصلی از سال می‌بایست برای مقابله با این پدیده قابل بازگشت و آثار مخرب آن و افزایش تاب آوری شهری برای مقابله با آن آماده بود.

شهردار منطقه ۹ ضرورت توسعه و تکمیل شبکه جمع آوری آب‌های سطحی در پایتخت را از اولویت‌های اجرایی مدیریت شهری دانست و افزود: شهرداری تهران در این خصوص اقدامات مناسبی انجام داده است که به عنوان نمونه می‌توان به تکمیل شبکه جمع آوری آب‌های سطحی خیابان دانشگاه هوایی جنوبی در منطقه ۹ پس از ۱۰ سال اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: این خیابان یکی از معابر اصلی شمالی و جنوبی به طول تقریبی یک کیلومتر است که عملاً دسترسی منطقه ۹ را به منطقه ۱۸ میسر می‌کند که توسعه شبکه جمع آوری آب‌های سطحی آن در سال ۱۳۹۱ آغاز شد.

مرتضوی بیان کرد: متأسفانه به علت مشکلات عدیده از مرحله پدیدآوری تا انتخاب مشاور ذی صلاح، تکمیل پروژه تا سال ۱۴۰۱ متوقف بوده است.

شهردار منطقه ۹ در ادامه عنوان کرد: خوشبختانه پس از اخذ مصوبات لازم و انتخاب پیمانکار مجری در مرداد ماه سال جاری شبکه جمع آوری آب‌های سطحی خیابان دانشگاه هوایی با اجرای عملیات لوله گذاری به قطر هزار میلی متر و به طول یک کیلومتر تکمیل و آماده بهره برداری شد.

وی به توسعه شبکه جمع آوری آب‌های سطحی محله دستغیب اشاره کرد و گفت: توسعه شبکه جمع آوری آب‌های سطحی خیابان دستغیب غربی به طول ۴۰۰ متر از ابتدای مرداد ماه آغاز شده که امید است تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری برسد.

مرتضوی در پایان عنوان کرد: در همین راستا و با توجه به تکمیل شبکه جمع آوری آب‌های سطحی خیابان دستغیب شرقی، پروژه جمع آوری انهار قدیمی خیابان مذکور نیز آغاز شد.

کد خبر 5562071

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha