گزارش رفع تحریم‌ها باید به مجلس ارائه شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در جلسه امروز این کمیسیون روند مذاکرات هسته ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت

ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: موضوع مذاکرات هسته‌ای در این جلسه بررسی شد.

وی بیان کرد: در این جلسه نمایندگان نظرات خود را درباره نحوه ادامه پیگیری مذاکرات هسته‌ای ارائه کردند و گزارش‌هایی که در این خصوص به کمیسیون رسیده بود، در این جلسه بررسی شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را تصویب کرده است که نقشه راه ما در مواجهه با مذاکرات هسته‌ای است.

وی ادامه داد: بر اساس ماده ۷ قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، دولت موظف است گزارش رفع تحریم‌ها را به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده که نتیجه آن پس از بررسی در کمیسیون‌های امنیت ملی و انرژی، با پیوستی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شود تا نمایندگان در مورد اجرای این قانون و نحوه ادامه برنامه هسته‌ای کشور تصمیم‌گیری کنند.

عمویی تاکید کرد: تاکید ما بر این است که مذاکرات باید منجر به رفع تحریم‌ها شود به نحوی که انتفاع اقتصادی و فواید تجارت خارجی برای تجار کشور داشته باشد و منفعت آن به مردم برسد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان مجلس گزارش دولت از متن در حال گفتگو در مذاکرات وین را بررسی خواهند کرد.

کد خبر 5563183

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha