جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان علوم پزشکی برگزار می شود

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت از برگزاری نخستین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هدف ارج نهادن به فعالیت‌های دانشجویان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر یونس پناهی در نشست شورای سیاستگذاری برگزاری نخستین جشنواره ملی پژوهش و فناوری دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ارج نهادن به فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشجویان محور اصلی این جشنواره است تا بستری برای شناسایی توانمندی‌های موجود و تبادل اندیشه و تجربه دانشجویان باشد.

وی با اعلام اینکه این جشنواره هشتم مهرماه همزمان با اختتامیه کنگره ملی و بین‌المللی پژوهشی دانشجویی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار می شود، افزود: باید تمام تلاش‌ها در بدنه وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در جهت حفظ روحیه هم‌افزایی و تکثیر ایده‌های خلاق به کار گرفته شود.

پناهی گفت: استقبال کم نظیر در ارسال مقاله در این دوره از کنگره ملی و بین المللی پژوهشی دانشجویی نیز یکی از جلوه‌های این نشاط است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با قدردانی از اقدامات رئیس و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اظهار داشت: اشتیاق و تعهد دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اجرای هر چه بهتر این دو رویداد ستودنی است و مجموعه این تلاش‌ها، چشم انداز برگزاری کنگره و جشنواره‌ای با بالاترین کیفیت و بیشترین ضریب رضایت را نشان می‌دهد.

به گفته وی، برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های دانشجویی راهی برای کاهش فاصله میان دانشگاه و دانشجویان خواهد بود.

پناهی ارج نهادن به فعالیت‌های پژوهشی و فناوری دانشجویان را به عنوان محور اصلی برگزاری جشنواره برشمرد و گفت: ضمن رصد و آشنایی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی و فناورانه دانشجویان، امکان ارزیابی آنها نیز برقرار می‌شود و با ایجاد زمینه تعامل و تبادل تجربه، شرایط برای تقدیر از دانشجویان و کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی برگزیده فراهم می شود.

در ادامه دکتر نیما رضایی به تشریح جزئیات برگزاری نخستین جشنواره ملی پژوهش و فناوری کمیته های تحقیقات و فناوری پرداخت و گفت: در این جشنواره تلاش می‌شود تا مبنا و مبدا حرکتی نوین برای معرفی و تشویق فعالیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری دانشجویی باشد که به صورت سالانه و با سیاستگذاری و برنامه‌ریزی کمیته کشوری تحقیقات و فناوری دانشجویی همزمان با کنگره برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه جشنواره در سه بخش اصلی برگزار خواهد شد، افزود: این جشنواره در سه بخش حقیقی در دو مقطع تحصیلات عمومی و تحصیلات تکمیلی در سه تیپ دانشگاه علوم پزشکی، بخش حقوقی در بین کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشجویی در سه تیپ دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور و در نهایت بخش محصول در قالب مقاله، کتاب، پایان‌نامه و فناوری برگزار می‌شود.

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه برای شناسایی و معرفی دانشجو در این جشنواره روش‌های متعددی در نظر گرفته شده است، گفت: کمیته‌های تحقیقات و فناوری دانشگاه‌ها، شورای سیاستگذاری تحقیقات و فناوری با استفاده از سامانه و نیز درخواست از سوی خود دانشجو مجموعه راه‌هایی است که در نظر گرفته شده تا شرایط برای مشارکت حداکثری فراهم باشد.

کد خبر 5592260

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha