فناوری به عنوان کمیته‌های تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی اضافه شد

دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت از افزودن فناوری به «کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی» و ابلاغ شاخص های جدید ارزیابی کمیته ها در ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، جلسه فصلی شورای سیاستگذاری تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی کشور در سالن جلسات معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد و ۶ مصوبه به همراه داشت.

دکتر یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با بیان اینکه حفظ شادابی و پویایی دانشجویان اولویت نخست کمیته تحقیقات دانشجویی است، گفت: در جریان برگزاری کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی که امسال به همت دانشگاه اردبیل برگزار می شود تا جای امکان از ظرفیت دانشجویان بهره برداری شود.

وی افزود: ضمن اینکه به مسائل ایمنی و امنیتی دانشجویان نیز توجه ویژه به عمل آید. توصیه می کنم تمامی روسای دانشگاه های علوم پزشکی نیز در این کنگره سالیانه به منظور حمایت از جایگاه دانشجویان شرکت کنند.

پناهی با بیان اینکه کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی باید نمادی از ظرفیت تمام دانشجویان کشور باشد، تاکید کرد: در برگزاری سمینار و کنگره ها باید بر بخش علمی و دانشی آن اهتمام ویژه ای صورت گیرد. باید تمام تلاشها را به کار بگیریم تا دانشجویان با فرهنگ علم و دانش آشنا شوند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خطاب به اعضای کمیته تحقیقات دانشجویی گفت: کلیات ارزشیابی دانشگاه های علوم پزشکی در بخش های فناوری، تحقیقات، کوهورت، برنامه ثبت بیماری ها تغییر کرده است و بخش هایی از ارزشیابی کمیته دانشجویی نیز متناسب با آن تغییر کرده است.

ابلاغ شاخص های ارزیابی کمیته های تحقیقات دانشجویی در دانشگاه های علوم پزشکی

در ادامه نشست اعضای شورای سیاستگذاری تحقیقات دانشجویی علوم پزشکی کشور به تصویب ۶ مصوبه پرداختند.

دکتر نیما رضایی دبیر کمیته تحقیقات دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه شاخص های ارزیابی کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی تصویب و ابلاغ شد، گفت: با تاکید بر رسالت اصلی کمیته ها در توانمندسازی دانشجویان و کیفی سازی ارزشیابی، شاخص های جدید پس از نظرسنجی و طرح در شورای سیاستگذاری مورد تصویب قرار گرفتند. با این وجود پیشنهاد تا پایش و بررسی مجدد در جلسه آتی انجام شود.

رضایی افزود: با توجه به اهمیت فعالیت های پژوهشی دانشجویی، سقف امتیاز کمیته ها در مجموع امتیازهای معاونتهای تحقیقات و فناوری دانشگاهها از ۵۰ امتیاز به ۱۰۰ امتیاز افزایش یافت.

فناوری به عنوان کمیته های تحقیقات دانشجویی افزوده شد

رضایی همچنین از اضافه شدن نام فناوری به عنوان کمیته خبر داد و گفت: در این جلسه با تغییر نام کمیته های تحقیقات دانشجویی به «کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی» موافقت به عمل آمد. با این وجود به منظور جلوگیری از سردرگمی در سامانه های بین المللی، آدرس کمیته ها در مقالات همچنان به شیوه پیشین خواهد بود.

وی از برگزاری نخستین جشنواره کمیته تحقیقات دانشجویی در کنار کنگره پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: به رغم اینکه از سالیان گذشته در جشنواره تحقیقات علوم پزشکی رازی بخشی برای کمیته های تحقیقات دانشجویی وجود دارد، در نظر داریم نخستین جشنواره در این حوزه را به منظور ایجاد پویایی و و تحولات مثبت در این عرصه همزمان با برگزاری کنگره بین المللی پژوهشی دانشجویان علوم پزشکی برگزار کنیم.

کد خبر 5514256

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha