بیشترین میزان مشارکت در کلاس انستیتو ملی بازی‌سازان مردان بودند

مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت:بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بیشترین میزان مشارکت در کلاس‌های انستیتو ملی بازی‌سازی از نظر جنسیت مربوط به مردان با ۷۹% است.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرزانه شریفی مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با ارائه گزارشی از برنامه‌های تابستانی این مجموعه در راستای برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای به منظور تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز این صنعت در کشور، از طرح جامع این انستیتو برای برگزاری دوره‌های آموزشی در پاییز ۱۴۰۱ خبر داد.

وی با تاکید بر این موضوع که انستیتو ملی بازی‌سازی به عنوان عضوی از مجموعه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، رسالت مهم برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی بازی‌سازی رایانه‌ای را در حوزه‌های فنی، هنری، طراحی و مدیریت پروژه به صورت کوتاه‌مدت (کارگاه تخصصی) و بلندمدت (ترمیک) برعهده دارد، گفت: در تابستان ۱۴۰۱ مجموعاً ۱۷ کلاس ترمیک برگزار شد و در این ترم، در زمینه برگزاری کلاس‌های ترمیک در ۳ دپارتمان فنی، طراحی و هنری ۱۳ استاد با انستیتو همکاری داشتند.

مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که بیشترین میزان مشارکت در کلاس‌های انستیتو ملی بازی‌سازی از نظر جنسیت مربوط به مردان با ۷۹% است. همچنین بالاترین میزان ثبت‌نام در ترم تابستان ۱۴۰۱، متعلق به متولدین دهه ۷۰ با ۴۶% و کمترین آن مربوط به متولدین دهه ۵۰ با ۱% است.

وی با ارائه آماری از بیشترین تعداد ثبت‌نام در ترم تابستانی انستیتو ملی بازی‌سازی افزود: از مجموع ۱۷ درس ارائه شده، درس مبانی فنی بازی‌سازی با ۱۶% بیشترین تعداد ثبت‌نام را داشت. همچنین دپارتمان فنی با ۳۹% بیشترین میزان ثبت‌نامی و دپارتمان هنری با ۲۹% کمترین متقاضیان را به خود اختصاص داده است.

شریفی گفت: تابستان ۱۴۰۱ برای انستیتو ملی بازی‌سازی تنها به برگزاری این دوره تابستانی محدود نشد و این مجموعه با برگزاری ۳ اردوی حضوری آموزش بازی‌سازی در سطح دانش‌آموزی و دانشجویی در سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و جلفا تابستانی پرکار را پشت سر گذاشت.

وی با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای حضوری آموزشی بازی‌سازی در استان‌ها و شهرهای مختلف کشور بعد از گذشت دو سال از شیوع همه‌گیری کرونا در تابستان ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی و انجام شد، گفت: برگزاری اردوهای آموزش بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با رویکرد حمایت از کشف استعدادهای ناشناخته صنعت بازی در مناطق مختلف کشور و ایجاد زمینه تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز زیست بوم بازی‌های دیجیتال کشور از سال ۱۴۰۱ در برنامه آموزشی بنیاد قرار گرفت و در این راستا اردوهای آموزشی حضوری در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و شهر جلفا در قالب ۱۵۰ ساعت کارگاه برگزار شد.

مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بالاترین میزان مشارکت در رویداد «اردوی آموزش بازی‌سازی» را مربوط به استان کرمانشاه دانست و افزود: برگزاری این اردوهای آموزشی در کرمانشاه با استقبال بسیار زیاد علاقه‌مندان به بازی‌سازی مواجه شد و براساس آمارها بالاترین میزان مشارکت در این رویداد مربوط به استان کرمانشاه با ۷۲% (شامل ۱۸۰ نفر) است. همچنین میزان مشارکت مردان با ۷۳% بالاتر از میزان مشارکت زنان با ۲۷% بوده است.

شریفی گفت: انستیتو ملی بازی‌سازی در حالی در گزارشی به ارائه برنامه‌های تابستانی خود پرداخته است که برنامه‌ریزی برای برگزاری دوره‌های آموزشی پاییزی خود را نیز آغاز کرده است. ثبت‌نام دوره‌های آموزشی پاییز این مجموعه چند هفته‌ای است در ۳ دپارتمان فنی، هنری و طراحی با ۲۰ کلاس و با حضور ۱۵ استاد آغاز شده و همچنان ادامه دارد. از طرف دیگر خبرهای خوبی نیز از برگزاری اردوهای آموزشی در دیگر استان‌های کشور در راه است که به‌زودی درباره آن اطلاع‌رسانی می‌شود.

کد خبر 5602114

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha