وجود ۵۵۰۰ پروژه نیمه تمام بهداشتی و درمانی در کشور

قزوین- معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ پروژه نیمه تمام بهداشتی و درمانی در سطح کشور وجود دارد که قریب به ۴۶۰۰ مورد آن پروژه‌های بهداشتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز رحیمی صبح شنبه در جمع اصحاب رسانه استان قزوین اظهار کرد: قزوین یکی از استان‌های خیلی مهم در حوزه بافت شناسی و همچنین حوزه اقتصادی است و نقش مهمی در کریدور شرق به غرب و شمال به جنوب کشور دارد.

وی افزود: از نظر حوزه سلامت زیرساخت‌های قزوین نیازمند تقویت جدی است و در چند سال اخیر برنامه ریزی بر این بوده که بتوانیم برخی پروژه‌ها را در این استان اجرایی کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: یکی از پروژه‌های بزرگ و مهم و دارای بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی است و تمام تمرکز ما بر این است چه در قالب سفر ریاست جمهوری و چه اعتباراتی که از منابع دولتی دریافت می‌شود بتوانیم فازهای نخست این پروژه را در دو سال آینده افتتاح کنیم و وضعیت سلامت استان را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به تکمیل فاز الحاقی بیمارستان شهید رجایی قزوین بیان کرد: پروژه ۱۸۰ تختخوابی قزوین نیز یکی از پروژه‌های مهم بوده و تلاش برای تکمیل آن با سرعت در حال انجام است.

رحیمی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیمارستان شهید رجایی از بیمارستان‌های ضعیف کشور در حوزه هتلینگ است اصرار داریم این پروژه هرچه زودتر تکمیل و مجهز شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: این پروژه مشکل تزریق منابع ندارد و امیدواریم پیمانکار با سرعتی که به کار می‌دهد تا پایان سال شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی گفت: به طور کلی امروز در استان قزوین توجه ما برای بازدید از پروژه‌ها است و تلاش می‌کنیم بخشی از پروژه‌های مورد نیاز استان تا پایان امسال و در نهایت سال آینده افتتاح شود.

رحیمی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اساسی وزارت بهداشت تکمیل پروژه‌های بهداشتی است، افزود: در سطح وزارت بهداشت ۵ هزار و ۵۰۰ پروژه داریم که قریب به ۴۶۰۰ مورد آن پروژه‌های بهداشتی است.

وی با اشاره به اینکه با تاکید مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهور تکمیل پروژه‌های بهداشتی در دستور کار است، عنوان کرد: تکمیل ۲ هزار ۵۰۰ پروژه در کشور تا پایان امسال در دستور کار قرار گرفته که یکهزار مورد آن تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان کرد: در استان قزوین نیز ۴۰ پروژه بهداشتی داریم که امیدواریم بتوانیم تا پایان سال شاهد افتتاح و بهره برداری از آنها باشیم.

وی در پایان یادآور شد: با همراهی نمایندگان مجلس و همچنین خانم محمدبیگی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، حمایت مجلس شورای اسلامی نیز برای تکمیل این پروژه‌ها وجود دارد.

کد خبر 5624679

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha