سکانسی از غیر حرفه‌ای‌ترین اطلاع رسانی در سازمان بورس!

امروز نشانه ای دیگر از ضعف اطلاع رسانی در سازمان بورس برای همه رسانه ها و مردم رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، صبح امروز خبری بر استعفای مجید عشقی در سمت ریاست سازمان بورس آمده بود و در تمام رسانه‌های دولتی، خصوصی و تخصصی بورس منتشر شد. بعد از دقایقی از انتشار این خبر، محمد هادی سلیمی زاده ریاست روابط عمومی سازمان بورس به خبرنگار مهر گفت: وضعیت رئیس سازمان بورس در ساعت ۱۰ و نیم تعیین تکلیف خواهد شد.

سلیمی زاده به مهر گفت: «رئیس سازمان بورس به دلایلی متن استعفای خود را تقدیم شورای عالی بورس کرده و در این باره تصمیم گیری می‌شود.»

ساعت ۱۱ صبح بود که خبری در تمام رسانه‌های دولتی، خصوصی و تخصصی بورس مبنی بر پذیرش استعفای مجید عشقی و جایگزین شدن محمد رضوانی فر منتشر شد.

خبرنگار مهر دوباره این خبر را از روابط عمومی سازمان بورس پیگیری کرده و آنان نیز این خبر را تأیید و براین اساس خبرگزاری مهر خبر ریاست محمد رضوانی فر بر سازمان بورس را منتشر کرد. اما دقایقی بعد دوباره محمد هادی سلیمی زاده مدیرکل روابط عمومی سازمان بورس در توئیتر اعلام کرد استعفای عشقی از سازمان بورس با مخالفت تمام اعضای شورای عالی بورس مواجه شده و مجید عشقی در سمت ریاست سازمان بورس باقی می‌ماند.

که این موضوع موجب سردرگمی اهالی رسانه شد.

در این باره چند ایراد جدی به اطلاع رسانی سازمان بورس وارد است:

۱. مجید عشقی متن استعفای خود را تهیه کرده و به وزیر اقتصاد تقدیم کرده بود، فضای مجازی این خبر را پوشش داد ولی هیچ خبری در رسانه‌های رسمی سازمان بورس اعم از سنا و سایت سازمان بورس نبود، این نوع پوشش خبر نشان از وجود غیرحرفه ای ترین افراد در سمت روابط عمومی سازمان بورس دارد.

۲. خبرنگار مهر به خبرهای رسانه‌های رسمی در این باره اکتفا نکرده و دوباره خبر را از منابع رسمی در ارتباط با رسانه سازمان بورس پیگیری کرده و اطلاعات غلطی را در اختیار خبرنگار مهر قرار داد که این وضعیت نشان از ناهماهنگی بسیار شدید رده‌های مختلف روابط عمومی سازمان بورس داشته و این رویه به شدت به ضرر بازار سرمایه تمام خواهد شد.

۳. رئیس روابط عمومی سازمان بورس، رسماً رسانه‌های رسمی (حتی رسانه خود سازمان بورس) را برای انتشار خبر مناسب ندانسته و به شبکه اجتماعی فیلتر شده توئیتر برای اطلاع رسانی خبرهای خود اکتفا کرده بود و اگر رسانه‌های رسمی با وی تماس نمی‌گرفتند شاید این خبر در هیچ رسانه رسمی منتشر نمی‌شد که این موضوع نشان می‌دهد حتی روابط عمومی سازمان بورس به رسانه رسمی این سازمان نیز اعتماد ندارد.

کد خبر 5637067

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   6 0
   واقعا کارشون بد و غیر حرفه ای بود نه تنها به سازمان بورس ضربه زد بلکه به کل رسانه های ایران ضربه زدند، چرا این ها اولین اصل انتشار خبر رو نمی دونن؟، واقعا جایی هم آموزش دیدند یا با پارتی شدن روابط عمومی سازمان بورس؟
  • اقبالی IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   4 0
   کاملا موثق خدمت تون عرض می کنم، به گفته یک منبع آگاه در منابع انسانی سازمان بورس، برخی از نیروهایی که در دوره مدیریت روابط عمومی فعلی استخدام شده اند و حتی پست مشاور مدیر را به خود اختصاص داده اند، در مصاحبه روانشانسی رد شده اند!!!!!!! رفتارهای غیرحرفه ای و غیرسازمانی در این مدیریت بی داد می کنه
   • حاج کرمی IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
    0 0
    این موضوع متاسفانه صحت داره... کاش میشد اسم اون فرد رو آورد تا همه مدیران نالایق متوجه می‌شدند اعمال شون رصد میشه و به جای پارتی بازی به تخصص توجه کنن
  • . IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   2 0
   موضوع استخدام های گسترده و عدم نیاز زدن برای نیروهای قدیمی در روابط عمومی سازمان بورس بر هیچ کس پوشیده نیست، فقط چرا در سازمان به این موضوع رسیدگی نمیشه، جای سوال داره... واقعا هیچ کس نیست که بپرسه این همه استخدام و هزینه ای که به سازمان تحمیل میشه برای چه چیزی هست؟
  • مسعود IR ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۲
   2 0
   لطفا به عنوان یک رسانه مستقل، عملکرد عشقی در طی مدت حضورش در سازمان بورس رو بررسی کنید، واقعا عشقی بجز کارهای سطحی، کار دیگری انجام داده که رسانه وابسته او کارهای مهم رییس قبلی مثل شکسته شدن انحصار صدور مجوز کارگزاری ها یا انتشار صورت های مالی سازمان برای اولین بار رو به اسم او می زنه.