شکست بی‌سابقه و تفکراتی که فرو ریخت/ موتور تیم ملی دیر روشن شد

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در بیست و دومین دوره رقابت‌های جام‌جهانی برابر یکی از قدرتمندترین تیم‌های حاضر در این دوره از مسابقات سنگین‌ترین شکست را متحمل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و انگلیس در گروه دوم بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی به قضاوت رافائل کلاوس برزیلی از ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه امروز دوشنبه (۳۰ آبان) در ورزشگاه ۶۰ هزار نفری خلیفه شهر دوحه آغاز شد و با برتری ۶ بر ۲ سه شیرها به پایان رسید.

جود بلینگام(۳۵)، بوکایو ساکا(۴۳ و ۶۲)، رحیم استرلینگ(۲+۴۵)، مارکوس رشفورد(۷۱)، جک گریلیش(۹۰) برای انگلیس و مهدی طارمی(۶۵ و ۱۳+۹۰) برای ایران گل زدند.

تیم ملی فوتبال ایران در این دیدار با ترکیب علیرضا بیرانوند(دقیقه ۱۹ سیدحسین حسینی)، صادق محرمی، مجید حسینی، روزبه چشمی(۴۶ محمدحسین کنعانی زادگان)، مرتضی پورعلی گنجی، مجید حسینی، احسان حاجی صفی، میلاد محمدی(۶۳ مهدی ترابی)، احمد نورالهی(۷۷ سردار آزمون)، علی کریمی(۴۶ سعید عزت الهی)، علیرضا جهانبخش(۴۶ علی قلی زاده) و مهدی طارمی به میدان رفت.

شکست ایران برابر انگلیس در نیمه اول/ اتفاق تلخ برای یک ملی‌پوش!

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در دیدار با انگلیس

دقیقه یک:
بازیکنان تیم ملی انگلیس توپ را به گردش در آوردند و دو دقیقه بدون این که توپ به بازیکنان ایران برسند پاسکاری کردند تا در دقیقه سوم به یک کرنر دست پیدا کنند.

دقیقه ۳ :
اولین ضربه کرنر این دیدار برای انگلیس به دست آمد که ثمری برای این تیم نداشت. در این صحنه روزبه چشمی بازیکن حریف را بغل کرد اما در حالی که حریف به پنالتی اعتقاد داشت سیستم ویدئویی اعتقادی به این امر نداشت.

دقیقه ۵:
نبض بازی همچنان در اختیار انگلیس بود و ملی پوشان ایران دفاع از مرکز زمین را در دستور کار داشتند.

شکست ایران برابر انگلیس در نیمه اول/ اتفاق تلخ برای یک ملی‌پوش!

صحنه برخورد علیرضا بیرانوند با مجید حسینی و شکسته شدن بینی گلر ایران

* دقیقه ۸:
یک ارسال از جناح راست توسط حریف روی دروازه ایران با خروج بیرانوند همراه شد که او هنگام بیرون آمدن از دروازه با مجید حسینی برخورد کردند. برخورد سر بیرانوند به حسینی منجر به توقف بازی شد تا خونریزی بینی او مداوا شود. با مصدومیت بیرانوند و با تشخیص کارلوس کی روش، سیدحسین حسینی خود را گرم کرد.

* دقیقه ۱۶:
این بازی که به خاطر مصدومیت علیرضا بیرانوند متوقف شده بود، پس از هشت دقیقه توقف مجددا آغاز شد اما یک دقیقه بعد بیرانوند نقش بر زمین شد تا حسین حسینی جایگزین او شود.

شکست ایران برابر انگلیس در نیمه اول/ اتفاق تلخ برای یک ملی‌پوش!

علیرضا بیرانوند که برای دومین دوره متوالی دروازه بان ایران بود خیلی زود مصدوم شد و بیرون رفت

* دقیقه ۱۹:
سیدحسین حسینی برای نخستین بار در جام جهانی درون دروازه تیم ملی ایران قرار گرفت تا جانشین علیرضا بیرانوند شود.

دقیقه ۲۱:
در منطقه راست خط دفاعی انگلیس تیم ملی ایران صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که این ضربه را علیرضا جهانبخش روی دروازه ارسال کرد اما مدافع حریف توپ را دور کردند و در برگشت هم ملی پوشان کشورمان نتوانستند توپ را از آن خود کنند.

* دقیقه ۲۵:
علیرضا جهانبخش اولین کارت زرد ایران را دریافت کرد.

* دقیقه ۳۰:
ملی پوشان ایران که در دقایق گذشته بدون اشتباه کار کرده بودند پس از طولانی شدن فشار حریف با خشونت بیشتری بازی کردند که همین امر منجر به چند خطا و تذکر داور شد. در این دقیقه انگلیس صاحب یک موقعیت عالی شد که ضربه ماونت به تور کنار دروازه برخورد کرد.

* دقیقه ۳۲:
انگلیسی ها پس از فشار زیادی که روی دروازه ایران وارد کرد در دقیقه ۳۲ تا آستانه باز کردن دروازه حسینی پیش رفتند اما ضربه هری مگوایر به تیر افقی دروازه برخورد کرد تا یک خطر جدی از بیخ گوش ایران عبور کند.

* دقیقه ۳۵:
در ادامه ارسال از جناحین بالاخره دروازه تیم ملی ایران باز شد و بلینگام با یک ضربه سر دقیق و دور از دستان سیدحسین حسینی دروازه را باز کرد.

* دقیقه ۴۰:
تیم ملی ایران در معدود موقعیت هایی که تا پشت محوطه جریمه انگلیس آمد توسط صادق محرمی توپی را به صورت زمینی درون محوطه جریمه ارسال کرد اما قبل از هم تیمی هایش این بازیکنان انگلیس بودند که توپ را از آن خود کردند.

شکست ایران برابر انگلیس در نیمه اول/ اتفاق تلخ برای یک ملی‌پوش!

* دقیقه ۴۳:
سیستم تدافعی تیم ملی فوتبال ایران هم جواب نداد و فشار حملات انگلیس باعث شد که حریف به گل دوم دست پیدا کند. در این صحنه بازیکنان ایران اعتقاد داشتند که روی روزبه چشمی خطا صورت گرفته است اما داور برزیلی نظر دیگری داشت. در این صحنه گل ساکا با شوتی محکم دروازه حسینی را باز کرد.

* دقیقه ۲+۴۵
انگلیسی ها در دقیقه دوم وقت های اضافه نیمه اول به گل سوم رسید. ارسال از جناح راست با ضربه حرفه ای رحیم استرلینگ همراه شد تا دروازه حسینی برای سومین بار باز شود.

* با توجه به مصدومیت بیرانوند و زمانی که به خاطر درمان و تعویض او تلف شد داور ۱۴ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد که ایران در دومین دقیقه وقت های اضافه گل سوم را دریافت کرد.

شروع نیمه دوم با سه تعویض

نیمه دوم دیدار ایران و انگلیس در حالی آغاز شد که کارلوس کی روش اقدام به سه تعویض کرد و علی قلی زاده، کنعانی زادگان و سعید عزت الهی را به میدان فرستاد.

* دقیقه ۴۸:
مرتضی پورعلی گنجی به خاطر خطا روی هری کین پشت محوطه جریمه یک کارت زرد گرفت تا یک ضربه ایستگاهی نصیب حریف شود.

شکست بی‌سابقه و تفکراتی که فرو ریخت/ موتور تیم ملی دیر روشن شد

* دقیقه ۶۰:
تیم ملی ایران که چیزی برای از دست دادن نداشت با تعویض هایی که انجام داد روند بهتری پیدا کرد اما تلاش برای رسیدن به دروازه انگلیس به جایی نرسید و بازیکنان در دادن چند پاس ساده بهم عاجز بودند و نتوانستند برابر بازیکنان نامدار حریف کاری از پیش ببرند.

* دقیقه ۶۲:
ساکا که در نیمه اول یک گل وارد دروازه ایران کرده بود، در این دقیقه از تعلل بازیکنان خط دفاعی ایران استفاده کرد و با چند پا عوض کردن ضربه ای را پای چپ به توپ که پس از برخورد به پای مدافع ایران وارد دروازه و به گل چهارم تبدیل شد.

* دقیقه ۶۵ :
تیم ملی ایران در معدود موقعیت هایی که توانست تا محوطه جریمه انگلیس پیش برود با ضربه دقیق مهدی طارمی به گل رسید. در این دقیقه صادق محرمی از راست توپی را برای علی قلی زاده ارسال کرد و او با ضربه ای زمینی طارمی را درون محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد که ضربه این بازیکن پس از برخورد به زیر تیرک افقی دروازه به گل اول تبدیل شد.

دقیقه ۷۰ :
علی قلی زاده از جناح چپ صاحب یک موقعیت خوب شد و پس از فریب دادن مدافع انگلیس وارد محوطه جریمه شد اما در زدن ضربه به سمت دروازه تعلل کرد و در ادامه توپ را برای نورالهی فرستاد که ضربه این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

* دقیقه ۷۳:
رشفورد که یک دقیقه پیش وارد زمین شده بود با فرار از خط دفاعی بهم ریخته ایران در موقعیت تک به تک قرار گرفت و توانست با ضربه ای روی زمین و آرام دروازه سیدحسین حسینی را برای پنجمین بار باز کند.

* دقیقه ۹۰ :
تیم ملی انگلیس که بعد از زدن پنج گل دیگر انگیز ابتدایی برای حمله به سمت دروازه ایران را نداشت صاحب یک ضد حمله دیگر شد و این بار جک گریلیش در شرایطی که دروازه خالی را برابر خود داشت توانست گل ششم را به ثمر برساند.

* دقیقه ۹۸:
در حالی که داور برای نیمه دوم ۱۰ دقیقه وقت اضافه اعلام کرده بود، سردار آزمون در دقیقه ۹۸ صاحب یک موقعیت عالی شد و در موقعیت تک به تک با پیکفود قرار گرفت اما ضربه او پس از برخورد به دست گلر و تیر دروازه به بیرون رفت تا یک موقعیت عالی از دست برود.

در این دقیقه مرتضی پورعلی گنجی یک کارت زرد از داور دریافت کرد.

شکست بی‌سابقه و تفکراتی که فرو ریخت/ موتور تیم ملی دیر روشن شد

* دقیقه ۱۰۰
در صحنه ای که روی محوطه جریمه انگلیس به دست آمد مدافع این تیم پیراهن پورعلی گنجی را کشید و به دنبال اعتراض بازیکنان ایران داور سیستم ویدئویی را چک کرد و اعلام ضربه پنالتی کرد.

دقیقه ۱۰۳:
در شرایطی که دقیقه پایانی بازی سپری می شد مهدی طارمی پشت ضربه پنالتی ایستاد و توانست توپ را به گل تبدیل کند.

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود روز ۴ آذر به مصاف تیم ملی ولز خواهد رفت و روز ۸ آذر به مصاف تیم ملی آمریکا می رود تا تکلیف صعود یا حذف ملی پوشان کشورمان از بیست و دومین دوره جام جهانی مشخص شود.

کد خبر 5637185

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   کیروش را بین دو نیمه اخراج کنید این بازی دقیقا در حد یک تیم دسته سومی اسیا هم نبود. دوره اسکوچیچ بازی های زیبایی نمایش میدادیم الان حقیرانه بازی اتوبوسی می کنیم و 3 تا هم نیمه اول می خوریم. خب چه کاری بود که سرمربی قبلی را عوض کردیم؟ یعنی اسکوچیچ از این افتضاحتر بازی میکرد؟
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   بعد از نخواندن سرود یک ثانیه بازی رو نگاه نکردم
  • عماد IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   بعد از فوتسال دومین دسته گل آقای تاج به فوتبال ایران تقدیم شد.
  • امیر US ۱۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   امیدوارم کمیته انضباطی به خطای بازیکنان در شروع بازی وذبی احترامی به سرود ملی سریعا واکنش نشون بده.
  • IR ۱۸:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   تیم وقتی باخت که سرود ملی نخوند. بنظرم فدراسیون باید قلع و قمع کنه و همه رو از تیم ملی حذف کنه. قهرمانان واقعی بسیجیایی هستن که مقابل اشرار با دست خالی شهید شدن، به این آشغالهای مفت خور
  • ناشناس IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   یکی به من بگه اگر قرار نیست سرود ملی خوانده شه چرا پخش میشه
  • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   سلام عرض کردم که آمدن کی روش مساوی است با تحقیر ایران در جام جهانی ببینید این آقا هیچ جا مربی موفقی نبود ریختن بازیکنان داخل محوطه خودی شده سیستم اگه بهترین بازیکنان جهان رو هم به این مربی بدن بهتر از این نتیجه نمیگیره ۷۰ درصد تصاحب توپ در مقابل ۱۵ درصد تحقیر آمیز نیست؟ ۸ ساله که با این مربی یه با
  • IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   سلام عرض کردم که آمدن کی روش مساوی است با تحقیر ایران در جام جهانی ببینید این آقا هیچ جا مربی موفقی نبود ریختن بازیکنان داخل محوطه خودی شده سیستم اگه بهترین بازیکنان جهان رو هم به این مربی بدن بهتر از این نتیجه نمیگیره ۷۰ درصد تصاحب توپ در مقابل ۱۵ درصد تحقیر آمیز نیست؟ ۸ ساله که با این مربی یه با
  • IR ۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   آه اسکوچیچ بود. وقتی تاج بشه رییس فدراسیون بهتر از این نمیشه
  • IR ۱۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   چشمان بسته تفکرات آشفته و انتخاب بازیکن با نمره ی ضعیف و آرنج تیم هم دستخوش تغییر زیاد
  • IR ۲۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   واقعا خوشحال شدیم باخت حقشون بود
  • صمد IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   چوب خدا صدا ندارد سرود ما را نخواندن خارمان کردن باختن خودشان خار شدن میگم نکنه با روباه پیر تبانی کرده بود که ببازن بلخره آه شهیدا کار خودش را کرد
  • صمد IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   چوب خدا صدا ندارد سرود ما را نخواندن خارمان کردن باختن خودشان خار شدن میگم نکنه با روباه پیر تبانی کرده بود که ببازن بلخره آه شهیدا کار خودش را کرد
  • اسدالله GB ۲۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۳۰
   0 0
   این تیم نه تنها به حیثیت فوتبال ایران لطمه جبران ناپذیر زد بلکه با لب های بسته به سرود ملی کشور واکنش داد. تیمی که احساس وطن پرستی نداشته باشد بدرد ملت مسلمان ایران نمی خورد.
  • بی نام IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   0 0
   ایران حرفی برای گفتن نداره، تو تيم هاي آسیایی ژاپن فوق العاده ست وکره خوبه، این بازیکن ها خیلی ضعیف ان،شاید تو دهه های بعدی باز هه بازيکن های مثل کریمی و دایی و مهدوی کیا و عابدزاده بیاد اما الان با این بازیکن ها، دروازبانمونم شبيه مترسک فقط تو جاش میخکوب شده بود نه حرکتی نه چیزی
  • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   0 0
   خدا حال ادم مغرور را می گیرد سرود نخواندند رسوا شدند ان دو گل هم محصول دعای مادر گرامی آقای طارمی بود
  • زاهدی IR ۰۸:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   1 0
   هیجانی فکر نکنیم وزن فوتبال کشور ما همینه . بهشت را به بها دهند نه به بهانه .
  • رضا IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   0 0
   بچه های نونهال محله مون هم اگر با انگلیس بازی میکردند ، شش تا گل نمیخوردند . غیرت از آن مردانی است که بر روی سرود ملتشان هم غیرت دارند .
  • داود IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۱
   1 1
   موتور تیم ملی دیر روشن نشد بلکه نخواستند روشن شود این سلبریتیهای پست فطرت