۲ آذر ۱۴۰۱، ۱۱:۲۵

رئیس کل دادگستری استان یزد:

تحلیلگران راهبردهای خروج از فتنه‌های اخیر را بیان کنند

تحلیلگران راهبردهای خروج از فتنه‌های اخیر را بیان کنند

یزد- رئیس کل دادگستری استان یزد، یکی از راهبردهای خروج از فتنه اخیر را روشنگری اهل تحلیل و بیان دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامعلی دهشیری، صبح چهارشنبه در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان یزد اظهار داشت: دشمن در حوادث اخیر تمام تلاش خود را در همه زمینه ها برای اختلال در نظام به ویژه ارعاب و تضعیف نیروهای نظامی و انتظامی به کار گرفته است.

وی افزود: امروز نیروهای نظامی و انتظامی کشور که در همه خوشی ها و ناخوشی ها در خط مقدم خدمت به مردم قرار دارند در معرض بدترین توهین ها توسط معدود کسانی قرار گرفته اند که بویی از انسانیت نبرده اند.

دهشیری با بیان اینکه انقلاب اسلامی دایر بر مدار حق است و قطعا با استناد به آیات و روایات پیروز خواهد بود، عنوان کرد: به طور قطع انقلابی که مبتنی بر حق و اجرای عدالت و تعالی انسان باشد، نقطه مقابل آن، یعنی مستکبرین جهان آن را بر نمی تابند.

رئیس کل دادگستری استان یزد تصریح کرد: در گام دوم انقلاب باید به دنبال ایجاد تمدن نوین اسلامی باشیم و در راستای زمینه سازی ظهور خورشید ولایت نیاز به قوی بودن در ابعاد مختلف اعم از قدرت فرهنگی، نظامی، اقتصادی، داخلی، سیاسی، بین المللی و ... داریم.

وی بر لزوم تامل در رفتار و کردار نوجوانان و جوانان حاضر در صحنه اغتشاشات تاکید کرد و افزود: قطعا ریشه رفتارهای امروز نوجوانان و جوانان را باید در محیط فضای مجازی و حقیقی خانواده و نظام آموزشی جستجو کرد.

دهشیری تصریح کرد: نهادهای آموزشی فرهنگی و تربیتی در دهه های گذشته باید در مقابل غفلت های صورت گرفته در حوزه اندیشه و انگیزه نوجوان و جوانان پاسخگو باشند و از حوادث اخیر به عنوان تجربه ای گرانبها در برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلند مدت خود بهترین بهره برداری را داشته باشند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر جهاد تببین گفت: متاسفانه جهاد تبیین توسط کسانی که در این کشور دسترسی به تریبون داشتند جدی گرفته نشد و باید همه توبه گروهی کرده و جبران کنیم.

رئیس کل دادگستری استان یزداضافه کرد: به طور قطع گناه برخی کسانی که در این کشور با کم کاری، خیانت و کاهلی خود زمینه نارضایتی مردم را فراهم کردند، نابخشودنی است.

دهشیری با بیان اینکه تببین و توجیه از مهمترین راهبردها در شرایط امروز کشور است، گفت: وقتی بیان حق با تبیین و موعظه صورت گیرد به طور قطع شاهد کاهش عقبه صف فتنه گران خواهیم بود.

کد خبر 5638407

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha