جام جهانی قطر؛ سیلی به «اسرائیل» و افتخار برای مسلمانان

به موازات جام جهانی فوتبال در قطر، جام جهانی دیگری در حال برگزاری است که در آن آزادگان جهان از بسیاری ملیت‌ها، مخالفت خود را با رژیم صهیونیستی و عادی سازی روابط با این رژیم اعلام می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری شهاب نیوز، تقریباً در تمام مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، مشاهده می‌شود که پرچم فلسطین به اهتزاز درمی آید و شماری از تماشاگران کوفیه فلسطینی به گردن کرده و شعارهایی در همبستگی با مردم فلسطین سر می‌دهند.

رژیم صهیونیستی درست زمانی که معتقد بود که پا به میان مردم عرب گذاشته و در منطقه به این رژیم توجه و از حضورش استقبالش می‌شود، از حضور پررنگ فلسطین و منفور بودن و رانده شدن خود در جام جهانی قطر، شگفت زده شد.

اگرچه فلسطین و «اسرائیل» در جام جهانی ۲۰۲۲ شرکت نمی‌کنند، اما آرمان فلسطین حضور پررنگ خود را بر رویدادها و ورزشگاه‌های جام جهانی که برای اولین بار در یک کشور عربی برگزار می‌شود، تحمیل کرده است. حال اینکه هیچ کسی از حضور صهیونیست‌ها در قطر استقبال نمی‌کند.

تا کنون تصاویر زیادی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان دهنده امتناع توده‌های مردمی حاضر در قطر از صحبت با رسانه‌های صهیونیستی در راستای حمایت آنها از آرمان فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی است.

به عنوان نمونه «دوتان ملاخ» خبرنگار اعزامی روزنامه ورزشی «ماکور ریشون» به قطر می‌گوید: امروز صبح سوار مترو شدم و بلافاصله واگن پر شد از هواداران سعودی که برخی از آنها خود را در پرچم فلسطین پیچیده بودند. نمی‌دانستم چه کنم! اگر با کسی صحبت و هویت اسرائیلی خود را فاش می‌کردم، اوضاع می‌توانست خیلی بد به پایان برسد.

وی در ادامه افزود: میزان نفرت از ما و تهدید به خشونت توسط هواداران تیم‌های مختلف ناراحت کننده است. صادقانه بگویم، خوشحالم که دوران حضورم در قطر در حال پایان است. من در اینجا شرایط خاصی را تجربه می‌کنم که تا آخر عمرم آن را به یاد خواهم داشت؛ جایی که می‌تواند برای من یک تهدید وجودی باشد.

«منی حوا» روزنامه‌نگار فلسطینی نیز در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: به‌نظر می‌رسد جام جهانی قطر به یک همه‌پرسی عمومی برای اعلام مخالفت با عادی سازی روابط با اسرائیل تبدیل شده است.

«محمود مطر» دیگر روزنامه‌نگار فلسطینی هم تصریح کرد: به موازات مسابقات فوتبال جام جهانی قطر، جام جهانی دیگری نیز برگزار می‌شود که در آن آزادگان جهان از بسیاری ملیت‌ها، مخالفت خود را با رژیم اشغالگر اسرائیل و هر نماینده و نشانه آن اعلام می‌کنند.

«احمد جرار» روزنامه‌نگار فلسطینی دیگری است که می‌گوید: جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نشان‌دهنده وحدت واقعی میان ملت‌های عرب است که رژیم‌ها در طول سال‌ها برای ضربه زدن و فروپاشی آن تلاش کرده‌اند. در این جام، همبستگی ملت‌های عربی و اسلامی و اتحاد آنها درباره آرمان فلسطین و مخالفت با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی آشکار شد.

کد خبر 5641273

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha