واریز ۱۳هزار میلیارد ریال مالیات برارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها

زنجان-مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: طی هشت ماهه امسال ۱۳هزار میلیارد ریال از محل عوارض مالیات برارزش افزوده کالا و خدمات و آلایندگی به حساب شهرداری ها و دهیاری های واریز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیروز شکوری روز چهارشنبه با اشاره به افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده از سه درصد به چهار درصد اظهار داشت: تخصیص بخش بیشتری از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها راه را برای ارائه خدمات بیشتر این حوزه در جهت آبادانی و بهسازی شهرها و روستاها فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: از مجموع واریزی‌ها بیش از ۶ هزار میلیارد ریال از به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان زنجان اختصاص یافت.

شکوری اظهار داشت: بیش از ۲ هزار میلیارد ریال نیز به حساب شهرداری‌ها، دهیاری و روستاهای فاقد دهیاری شهرستان خدابنده واریز شده و بالغ بر یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری شهرستان ابهر اختصاص یافته است.

وی افزود: شهرستان خرمدره بیش از ۸۶۳ میلیارد ریال، شهرستان طارم بالغ بر ۵۹۲ میلیارد ریال و شهرستان سلطانیه نیز در حدود ۳۷۵ میلیارد ریال طی ۹ ماه از سال ۱۴۰۱ دریافت کرده‌اند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: سهم شهرستان ایجرود از ۱۳ هزار میلیارد ریال عوارض وصولی کالا و خدمات و آلایندگی نیز ۴۷۴ میلیارد ریال بوده است.

شکوری با بیان اینکه واریز عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در جهت انجام پروژه‌های عمرانی و شهری، دارای اهمیت است، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی صحیح و بهنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات موجب همکاری و مشارکت بیشتر مردم می‌شود.

وی افزود: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که اخذ مالیات به وسیله دولت در راستای ساختن فردایی بهتر برای خود و فرزندانشان است، تمایل و رغبت ایشان برای پرداخت مالیات بیشتر می‌شود که در این راستا لازم است تمام ارگان‌ها و نهادهای اجرایی استان با امور مالیاتی همراه شوند.

کد خبر 5644130

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha