«کوهستان آتش» به چاپ دوم رسید

کتاب «کوهستان آتش» با پژوهش و نگارش گلعلی بابایی شامل کارنامه عملیاتی لشگر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) در عملیات‌های والفجر ۳ و ۴ توسط نشر ۲۷ به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «کوهستان آتش» با پژوهش و نگارش گلعلی بابایی شامل کارنامه عملیاتی لشگر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) در عملیات‌های والفجر ۳ و ۴ به‌تازگی توسط نشر ۲۷ به چاپ دوم رسیده است. چاپ اول این‌کتاب آبان‌ماه سال ۱۳۹۹ به بازار نشر عرضه شده بود.

این‌کتاب پنجمین عنوان از مجموعه حماسه ۲۷ و کارنامه عملیاتی لشکر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) در سال‌های دفاع مقدس است که پیش از آن کتاب‌های «همپای صاعقه»، «ضربت متقابل» و «شراره‌های خورشید» چاپ شده‌اند. کتاب «زمین‌های مسلح» دیگر کتاب این‌مجموعه است که هنوز چاپ نشده و با احتساب ترتیب زمانی عملیات‌هایی که لشکر ۲۷ در آن‌ها حضور داشته، «کوهستان آتش» پنجمین کتاب مجموعه کارنامه عملیاتی محسوب می‌شود. در مقطع ابتدایی سال ۶۲ شرایطی پیش آمد که فرماندهان جنگ فکر عمل‌کردن در جبهه غرب را جایگزین جبهه قفل‌شده جنوب کردند. آن‌زمان لشگر (تیپ) ۲۷ محمدرسول‌الله پس از شهادت احمد متوسلیان در لبنان به ایران بازگشته و تحت فرماندهی محمد ابراهیم همت بود.

«کوهستان آتش» ۱۰ فصل اصلی دارد که به‌ترتیب عبارت‌اند از: «تلاش برای برون‌رفت از بن‌بست»، «جنوب قفل شد؛ به غرب فکر کنید»، «تجدیدسازمان در قلاجه»، «عملیات والفجر -۳ کمین کومه‌له»، «شناسایی بمو-دربندی‌خان؛ پرسه در یال‌ها و شیارها»، «تدارک نبرد بزرگ»، «فرجام یک رؤیا؛ لغو والفجر ۵»، «کوخلان؛ عزیمت به راه‌کارهای سوخته»، «جدال در شرق پنجوین» و «تمام همّت؛ در مصافِ ماهرعبدالرشید». پس از این‌فصول هم بخش‌های «عکس‌ها، اسناد و نقشه‌ها»، «فهرست منابع» و «نمایه» آمده‌اند. پیش از فصول ۱۰ گانه کتاب هم بخش‌های «یادداشت ناشر»، «دیباچه کمیته تدوین و انتشار مجموعه حماسه ۲۷»و «سخنی با خواننده» چاپ شده‌اند.

کد خبر 5675896

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha