سموم پرخطر زمین مستعد کشاورزی را به مخاطره می اندازد؟

رییس سازمان امور اراضی عنوان کرد: آلایندگی سموم و کودهای شیمیایی زمین کشاورزی را چرخه تولید خارج نمی کند. این آلودگی وارد خاک می شود اما منجر به بایر شدن زمین کشاورزی نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس امار منتشر شده کشور در حال حاضر از ۱۶۴ میلیون هکتار کشور حدود ۱۸ میلیون هکتار قابل کشاورزی است که کمتر از ۱۱ درصد کل کشور می‌شود. البته از این عدد فقط ۱۵ میلیون هکتار قابل کشت است.

رضا افلاطونی، رئیس سازمان امور اراضی کشور در نشست خبری برنامه‌های این سازمان در پاسخ به این پرسش مهر درباره حفظ سلامت خاک‌های مستعد کشاورزی گفت: در قانون مسئول اجرای حفظ سلامت خاک بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی است.

وی افزود: البته بر اساس ماده ۱۰ قانون حفظ و صیانت از خاک در زمانی که کودها و سموم سلامت خاک کشاورزی را با مخاطره جدی مواجه کند سازمان امور اراضی مسئولیت داشته و ورود می‌کند.

رئیس سازمان امور اراضی عنوان کرد: آلایندگی سموم و کودهای شیمیایی زمین کشاورزی را چرخه تولید خارج نمی‌کند. این آلودگی وارد خاک. می‌شود اما منجر به بایر شدن زمین کشاورزی نمی‌شود.

این در حالی است که خبرگزاری مهر طی گزارش‌های مفصلی در گفت و گو با کارشناسان حوزه خاک و آب از ترور و استثمار خاک از سوی بشر در حوزه آلایندگی‌های سموم و کودها گفته‌اند و نسبت به آن هشدار داده‌اند.

کد خبر 5691818

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha