۱۶ بهمن ۱۴۰۱، ۱۳:۲۵

تجهیزات آشپزخانه صنعتی + راهنمای خرید

تجهیزات آشپزخانه صنعتی + راهنمای خرید

در ادامه به معرفی تجهیزات آشپزخانه صنعتی می پردازیم.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تجهیزات آشپزخانه صنعتی، طیف گسترده‌ای از وسایل پخت‌وپز، سرمایشی و … را ارائه می‌دهد که برای برآوردن نیازهای هر سرآشپز و روش پخت آن‌ها مناسب است. همهٔ این تجهیزات از نظر کیفیت، ایمنی و بهداشت به دقت تجزیه و تحلیل و طراحی شده‌اند.

چنانچه به مباحثی در رابطه با تجهیزات آشپزخانه صنعتی علاقه‌مند هستید، می‌توانید در ادامه با ما همراه باشید. از مهم‌ترین نکات گرفته تا انواع تجهیزات آشپزخانه موجود، ازجمله عناوینی هستند که در این مقاله به آن‌ها پرداخته می‌شود. تجهیزات آشپزخانه از نوع خانگی در سایت‌هایی مانند دیجی کالا موجود هستند، اما تجهیزات آشپزخانه از نوع صنعتی در سایت نگین طبخ خاورمیانه وجود دارند. هدف ما در این مقاله پرداختن و معرفی اجمالی از نوع تجهیزات آشپزخانه صنعتی است.

تجهیزات آشپزخانه صنعتی

به تجهیزاتی گفته گفته می‌شود که هم گران هستند، هم بزرگ هستند و هم در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های بزرگ استفاده می‌شوند. برای معرفی کامل انواع تجهیزات آشپزخانه صنعتی و بررسی و استعلام قیمت این نوع تجهیزات می‌توانید به سایت نگین طبخ خارمیانه مراجعه کنید. ما در ادامه به طور خلاصه قسمتی از این تجهیزات پرکاربرد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تجهیزات برودتی آشپزخانه

تجهیزات برودتی یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی در هر آشپزخانه حرفه‌ای است. این وسایل برودتی، باید به اندازهٔ کافی قدرتمند باشند تا بتوانند انواع مواد غذایی را در شرایط گرم خنک نگه دارند. در بین این تجهیزات، هر دستگاه به‌صورت مجزا، مجموعه‌ای از ویژگی‌ها، ظرفیت‌ها و عملکردها را ارائه می‌دهد که برای حفظ کیفیت غذا و ذخیره‌سازی مناسب مواد ضروری هستند، ازاین‌رو افراد خانه‌دار و مشاغل خدمات غذایی، باید تفاوت بین این سیستم‌های تبرید را بدانند.

یخچال و فریزرهای متحرک اغلب به‌عنوان یک اتاق ذخیره‌سازی یخچالی شناخته می‌شوند که فضای بزرگی را برای نگه‌داری اقلام فله فراهم می‌کنند. امروزه با انواع مختلفی از محصولات برودتی موجود در بازار، می‌توانید از ترکیب مناسب ظاهر، فضای ذخیره‌سازی و راحتی در آشپزخانه صنعتی خود استفاده کنید.

برخی از اقلام مورد استفاده از گروه وسایل سرمایشی و برودتی در آشپزخانه‌های صنعتی به این شرح است:

یخچال و فریزر صنعتی؛

یخچال مخصوص کباب؛

یخچال زیر گریلی؛

یخ‌ساز صنعتی؛

سرخانه‌های صنعتی؛

یخچال ویترینی؛

سردخانه‌های بالاتر و پایین‌تر از صفر درجه.

لوازم پخت‌وپز آشپزخانه صنعتی

تجهیزات پخت‌وپز برای مصارف صنعتی مدرن می‌توانند طیف گسترده‌ای از وسایل آشپزخانه مورد استفاده در تهیهٔ غذا را در مقیاس وسیعی مانند رستوران‌ها پوشش دهند. لیست ظروف پخت‌وپز تمام تجهیزات کلیدی اعم از چاقو گرفته تا دیگ بخار بزرگ را شامل می‌شود.

یک آشپزخانهٔ صنعتی به تجهیزات صنعتی نیاز دارد که بتواند در برابر استفاده‌های مکرر مقاوم باشد و دیرتر آسیب ببیند. چیدمان یک آشپزخانهٔ صنعتی باید طوری برنامه‌ریزی شود که اجازه دهد غذا به‌طور یکپارچه از منطقهٔ آماده‌سازی به میز غذا جریان پیدا کند.

بسته به اندازهٔ آشپزخانهٔ رستوران یا خانه، ممکن است به همهٔ لوازم پخت‌وپز آشپزخانه صنعتی نیاز نداشته باشید، بنابراین در چنین شرایطی، بهتر است تنها ملزوماتی که در آشپزخانهٔ شما مورد استفاده قرار می‌گیرند را خریداری کنید.

برخی از اقلام مورد استفاده از گروه تجهیزات پخت‌وپز در آشپزخانه‌های صنعتی به این شرح است:

اجاق گاز

سرخ‌کن

ماهیتابه گردان

فر و ماکروویو

هود صنعتی

کباب‌پز تابشی

تجهیزات آشپزخانه صنعتی + راهنمای خرید

تجهیزات آماده‌سازی صنعتی

تجهیزات آماده‌سازی غذا یکی از چندین نوع ابزاری است که در آشپزخانه‌های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تجهیزات ملزوماتی هستند که برای فرموله کردن، طبخ، بسته‌بندی و نگه‌داری مواد غذایی کاربرد دارند.

لوازم تجهیزات آماده‌سازی که جزو تجهیزات آشپزخانه صنعتی هستند، برای سهولت در تهیهٔ غذا و همچنین برای افزایش طول عمر غذاها و مواد مصرفی (هم جامد هم مایع) استفاده می‌شوند.

تجهیزات آماده‌سازی صنعتی ازجمله ملزوماتی هستند که در فرایند خرد کردن، سرخ کردن یا پختن غذاها بسیار کاربرد دارند، ازاین‌رو در ادامه این بخش از مقاله، برخی از مهم‌ترین تجهیزات این قیمت از دنیای آشپزی را به شما معرفی می‌کنیم که عبارت‌اند از:

چرخ گوشت صنعتی

خلال‌ساز

میکسر

مخلوط‌کن

برش‌دهنده‌ها

میز کار

یخ‌ساز

تجهیزات شستشوی آشپزخانه‌ها

بهداشت و نظافت یکی از مهم‌ترین اولویت‌ها در نگه‌داری آشپزخانه صنعتی است. ایجاد وعده‌های غذایی، ریختن نوشیدنی‌ها، پخت‌وپز و تمیز کردن می‌تواند به یک فرآیند بسیار کثیف تبدیل شود. همین موضوع هم می‌تواند باعث ایجاد باکتری‌ها و همچنین لکه‌ها، علائم و بوها در آشپزخانه شود، بنابراین واضح است که استانداردهای بهداشتی خاصی باید رعایت شود تا (در صورت داشتن رستوران) بهترین خدمات ممکن را در ایمن ترین محیط برای کارکنان و مشتریان خود ارائه می‌دهید.

تجهیزات شستشوی آشپزخانه‌های صنعتی در اندازه‌های مختلف با فضاهای ذخیره‌سازی متفاوت برای شما تولید می‌شوند. برخی از ملزومات مورد استفاده به‌عنوان تجهیزات آشپزخانه صنعتی عبارت‌اند از:

ماشین ظرفشویی (ریلی و تونلی)؛

جاروبرقی صنعتی؛

وان استیل

تجهیزات آشپزخانه صنعتی + راهنمای خرید

تجهیزات لاندری در آشپزخانه‌های صنعتی

شستن لباس‌ها می‌تواند خسته‌کننده به نظر برسد؛ به خصوص اگر ابزار و لوازم مناسب نداشته باشید. وقتی تجهیزات لاندری مانند ماشین لباسشویی، خشک‌کن و مواد شوینده در اختیار دارید، حتی حجم زیادی از لباس‌های شسته نشده و کثیف را به‌راحتی می‌توانید کنترل کنید.

برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند لباس‌های خود را آویزان کنند تا خشک شوند، اما شکی نیست که خشک‌کن اتوماتیک لباس یک وسیلهٔ مدرن است. هنگامی که تجهیزات اولیه را به‌دست آوردید، ممکن است چیزهای دیگری هم به اتاق لباسشویی خود اضافه کنید که این امر به فضای اتاق شما بستگی دارد.

این دسته از تجهیزات آشپزخانه صنعتی، طیف گسترده‌ای را شامل می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

لباسشویی

خشک‌کن

اتو تاشو

دیگ‌های بخار

مهم‌ترین نکات برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی

راه‌اندازی یک آشپزخانه صنعتی با کمک تجهیزات خانگی هرگز به شما کمک نمی‌کند، زیرا تجهیزات خانگی به‌طور مخصوص برای استفاده‌های کوچک طراحی شده‌اند. اگر همچنان ترجیح می‌دهید از تجهیزات خانگی برای یک آشپزخانه صنعتی استفاده کنید، در مدت کوتاهی به خروجی بیش از حد، همراه با خستگی کارکنان منجر می‌شود.

در این میان، ترجیح دادن تجهیزات نامناسب برای آشپزخانه‌های صنعتی هم با ایجاد مشکلاتی در روند عملیاتی آشپزخانه می‌تواند بر کسب‌وکار شما نیز تأثیر بگذارد. افزایش سرویس غذا یا زمان تحویل غذا، تجربهٔ ضعیف مشتری، افزایش هزینهٔ عملیاتی از طریق مصرف برق بالا و … ازجمله این مشکلات هستند.

برخی از نکات مهم در رابطه با تهیه تجهیزات صنعتی برای آشپزخانه عبارت‌اند از:

بودجه

در انتخاب تجهیزات مناسب باید به برچسب قیمت توجه داشته باشید تا بهترین تجهیزات آشپزخانهٔ خود را به‌دست آورید.

گزینه‌های جایگزین

در بازار رقابتی امروزی می‌توانید جایگزین‌هایی برای هر برندی پیدا کنید، بنابراین به جای تمرکز بر تجهیزات برند خاص برای آشپزخانه صنعتی خود، به دنبال جایگزین باشید.

گارانتی

تجهیزات دارای گارانتی به شما امکان تعویض یا تعمیر دستگاه را در صورت خرابی در دورهٔ گارانتی می‌دهد.

کلام‌آخر

در این مقاله سعی کردیم به‌درستی در رابطه با تجهیزات آشپزخانه صنعتی و ملزومات همراه با آن پرداختیم. همچنین شما می‌توانید درزمینهٔ خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و تجاری، از نگین طبخ خاورمیانه به نشانی https://negin-tabkh.com/ کمک بگیرید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5700672

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha