پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن زنجان بالاتر از کشوری است

زنجان-مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان از نرم کشوری بالاتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر اسماعیلی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران، گفت: ابلاغی وزارت راه و شهرسازی در خصوص تولید مسکن در استان زنجان ۶۸ هزار واحد مسکونی طی چهار سال است.

وی اظهار داشت: این تعداد واحد مسکونی در بخش شهری ۴۸ هزار واحد مسکونی در قالب خودمالکی، بافت فرسوده، تعاونی‌ها و حمایتی تقسیم بندی شده و ۲۰ هزار واحد مسکونی هم در بخش روستایی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: احداث تعداد ۲۷ هزار واحد مسکونی در قالب بخش حمایتی در برنامه ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان است و از این تعداد ۱۷ هزار واحد مسکونی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان تخصیص پروژه شده که از این تعداد هم ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد در شهر زنجان و مابقی در سایر شهرهای شهرستانهای استان زنجان در حال اجرا است.

اسماعیلی تاکید کرد: خوشبختانه ۱۷ هزار واحد مسکونی که در استان تخصیص پروژه شده فعال است و با وجود برودت هوا و شرایطی جوی که در استان حاکم است پروژه‌ها با تمام قوت در حال اجرا هستند تا در اسرع وقت پروژه‌ها به مردم تحویل داده شود و تا پایان سالجاری کارهای جزیی تعدادی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن مانده که در حال انجام است، افزود: از خردادماه سال آینده پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر زنجان به صورت پلکانی به متقاضیان تحویل داده می‌شود

وی افزود: زنجان جزو استان‌های پیشرو در اجرای نهضت ملی مسکن در سطح کشور است و با توجه به زمان اجرای ساخت پروژه‌ها تحویل پروژه‌ها هم متفاوت است.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان را بیش از ۳۵ درصد اعلام کرد و یاد آورشد: خوشبختانه پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان از نرم کشوری بالاتر است و شایان ذکر است تعدادی از واحدهای پروژه‌های نهضت ملی مسکن قبل از پایان سال عملیات ساخت آنها تمام می‌شود ولی به خاطر ارتقای کیفیت اجرای کار، تحویل واحدهای مسکونی از اوایل سال آینده است و تنها هدف ما ساخت مسکنی با ایمن و با کیفیت به متقاضیان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، ابراز داشت: برای ۱۷ هزار واحد نهضت ملی مسکن در استان ۳۵۰ هکتار زمین تخصیص داده شده و بخشی از زمین‌ها الحاق به محدوده است و همچنین برای ۹ هزار نفر متقاضی برای دو ساله دوم نهضت ملی مسکن زمین مورد نظر را در حال آماده سازی هستیم و همچنین در شهر زنجان «هزار هکتار زمین» در حال خرید هستیم تا الحاق به محدوده در شهر زنجان اتفاق بیفتد و نیاز مسکن شهر زنجان به زمین تامین می‌شود و از سال آینده این زمین‌ها تخصیص داده می‌شود.

اسماعیلی تاکید کرد: برای ساخت واحد مسکونی آورده مردم و تسهیلات بانکی حرف اول را می‌زند و شرایط مردم را درک می‌کنیم و خوشبختانه از ۱۷ هزار واحدی که در استان در حال اجرا است حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد تسهیلات لازم را دریافت کردند و اولین استان در تزریق تسهیلات به واحدهای مسکونی هستیم و مابقی پروژه‌ها هم در مرحله دریافت تسهیلات هستند.

کد خبر 5702378

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha