۱۴ مرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۲۴

بهترین باشگاه مشتریان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین باشگاه مشتریان چه ویژگی هایی دارد؟

یک باشگاه مشتریان خوب باید ویژگی‌های زیادی داشته باشد تا بتواند به تمام اهدافش برسد. برای آشنایی با این ویژگی‌ها در ادامه همراه ما باشید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، امروزه کسب‌وکارها فهمیده‌اند که برای افتادن در مسیر موفقیت و افزایش درآمد به مشتری وفادار نیاز دارند. بهترین استراتژی بازاریابی برای وفادارسازی مشتریان راه‌اندازی باشگاه مشتریان است. تمرکز این استراتژی بر روی افزایش تعامل و سطح رضایت مشتریان است. کسب‌وکارها با ایجاد این باشگاه تلاش می‌کنند روابطی بلند مدت و مؤثر را با مشتریان خود برقرار کنند و با انتقال یک تجربه بی‌نظیر به آن‌ها، رضایت آن‌ها را افزایش دهند؛ اما همه چیز به این سادگی که به نظر می‌رسد نیست. یک باشگاه مشتریان خوب باید ویژگی‌های زیادی داشته باشد تا بتواند به تمام اهدافش برسد. برای آشنایی با این ویژگی‌ها در ادامه همراه ما باشید.

داشتن یک پل ارتباطی آسان و خصوصی

بهترین باشگاه مشتریان چه ویژگی هایی دارد؟

تعامل موثر با دستگاه ذخیره شماره موبایل دایرکت

یک باشگاه مشتری موفق، باشگاهی است که دائماً با اعضا خود در ارتباط باشد و به آسانی با آن‌ها تعامل داشته باشد. بدون شک بهترین راه تعامل با افراد، ارتباط از طریق پیامک است؛ چراکه پیام‌ها می‌توانند در هر زمانی بدون نیاز به دسترسی به اینترنت به دست مشتریان برسند. طبق آمار موجود ۹۸ درصد تمام پیامک‌ها حداقل باز می‌شوند؛ این یعنی مخاطب شما بی‌شک اطلاعیه یا تبلیغ شما را می‌بیند.

از طرفی تحویل بلادرنگ پیامک تضمین می‌کند که اعضای باشگاه به‌روزرسانی‌های مهم، پیشنهادات انحصاری و اطلاعات حساس به زمان را فوراً دریافت می‌کنند. علاوه‌براین، ماهیت مختصر پیامک، باعث تعامل بیشتر می‌شود؛ زیرا محتوای آن بسیار مختصر و کاربردی است. به همین دلیل است که یک دستگاه ارسال پیامک می‌تواند در کسب‌وکار شما شگفتی ایجاد کند. با این دستگاه می‌توانید شماره مشتریان خود را ذخیره کنید و از طریق پنلی که به دستگاه متصل است، برای آن‌ها پیامک ارسال کنید.

پاداش و جوایز ارزشمند

بهترین باشگاه مشتریان چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین جوایز برای باشگاه مشتریان

قلب هر باشگاه مشتریان سیستم پاداش آن است. اگر می‌خواهید باشگاه مشتریان خوبی داشته باشید باید حتماً بر اساس میزان مشارکت مشتری، به او پاداش دهید. پاداش‌های معنادار و جذابی مانند تخفیف ویژه، محصولات رایگان یا خدمات فوق‌العاده را به مشتریان خود ارائه دهید. بر اساس این که سازوکار باشگاه شما شبیه کدام یک از انواع باشگاه مشتریان است، این جوایز می‌توانند متفاوت باشند. به هر حال، چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که فقط به تخفیف‌های عمومی که به هر کسی می‌دهید اکتفا نکنید. پاداش‌هایی را برای اعضا خود در نظر بگیرید که آنقدر خوب باشند که به افراد انگیزه دهند تا بیشتر با شما وارد تعامل شوند.

ثبت نام آسان

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک باشگاه مشتری خوب باید داشته باشد، سادگی در ثبت نام و عضویت است. مردم علاقه‌ای به پر کردن فرم‌های طولانی را ندارد، اگر فرآیند ثبت نام شما طولانی و پیچیده باشد قطعاً افراد تمایلی به عضویت در آن نشان نمی‌دهند. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، استفاده از دستگاه ذخیره شماره موبایل برای ثبت نام افراد است. با این دستگاه، افراد فقط کافی است شماره خود را در آن وارد کنند؛ حتی فروشنده شما نیز می‌تواند این کار را هنگام تسویه حساب، پای صندوق شماره آن‌ها را ثبت کند. بلافاصله پس از انجام این کار، یک پیامک خوش‌آمدگویی به مناسبت ورود افراد به باشگاه مشتری برایشان ارسال می‌شود و به همین راحتی فرآیند ثبت نام تکمیل می‌شود.

ارائه پیشنهادات هدفمند

هیچ چیزی بیشتر از تبلیغات بی‌هدف برای مخاطب آزاردهنده نیست. اگر می‌خواهید بهترین باشگاه مشتریان را داشته باشید، باید برای مخاطبین خود به صورت حساب شده و هدفمند تبلیغات ارسال کنید. در واقع باید با دسته‌بندی مشتریان بر اساس محصولاتی که به آن‌ها علاقه نشان داده‌اند برایشان تبلیغ پیامکی ارسال کنید. به این ترتیب افراد فقط آفرها، تخفیفات ویژه و به طور کلی تبلیغاتی را می‌بینند که به آن‌ها علاقه دارند. این کار هم نرخ تبدیل تبلیغات شما را بالا می‌برد و هم رضایت مشتریان‌تان را افزایش می‌دهد.

امکان ثبت بازخورد

به مشتریان خود این فرصت را بدهید تا بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را در مورد تجربه خرید از شما برای‌تان ارسال کنند. این کار به آن‌ها نشان می‌دهد که نظرات آنها ارزشمند است و به بهبود ارائه خدمات در طول زمان کمک می‌کند. انجام این کار بسیار ساده است؛ چراکه به راحتی می‌توانید بین اعضا باشگاه، یک نظرسنجی پیامکی ساده ارسال کنید.

گیمیفیکیشن داشته باشید

گاهی نباید فقط یک تخفیف یا پاداش ساده را بدون دلیل به افراد ارائه دهید؛ زیرا ممکن است به مرور زمان برای‌شان تکراری شود و کم کم از آن دل زده شوند. بهتر است برای امتیاز دادن به آن‌ها یک چالش ایجاد کنید و از آن‌ها بخواهید اقدامات خاصی را برای دریافت امتیاز انجام دهند. البته دقت داشته باشید که این چالش نباید سخت باشد، خلاق باشید و یک بازی ساده راه بیاندازید.

هدیه تولد

امروزه آنقدر هر محصولی به وفور در بازار پیدا می‌شود که هیچ کسی برای خرید نیازهایش به مشکل نمی‌خورد. در چنین شرایطی شما نمی‌توانید صرفاً روی کیفیت محصولات خود و تنوع آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید. هر چند که این کار بسیار لازم است، اما کافی نیست. علاوه‌براین کار، باید حتماً تعاملی عمیق با مخاطبین داشته باشید. هدیه دادن در روز تولد به جرأت یکی از تاثیرگذارترین اقداماتی است که می‌توانید در این راستا انجام دهید. حتی یک هدیه کوچک به مناسبت تولد مشتری می‌تواند تأثیری شگفت‌انگیز در تجربه مشتری بگذارد. بنابراین اگر می‌خواهید باشگاه شما از سطح معمولی به خوب و حتی عالی ارتقا پیدا کند، حتماً هدیه دادن در روز تولد را در دستور کار خود قرار دهید.

برنامه ارجاع

برای اینکه باشگاه مشتری خود را به یکی از بهترین باشگاه‌های ممکن تبدیل کنید، می‌توانید از برنامه‌های ارجاع استفاده کنید. در واقع این برنامه شامل سازوکاری است که در آن به اعضا به ازای هر فردی که معرفی می‌کنند، امتیاز، پورسانت یا پاداش‌های دیگری تعلق می‌گیرد. چنین برنامه‌ای مشتریان را تشویق می‌کند که برای دریافت پاداش، دوستان و آشنایان خود را نیز به تعامل با کسب‌وکار شما دعوت کنند. این برنامه یک استراتژی برد-برد برای فروشگاه شما و مشتریان‌تان است.

حرف آخر

برای اینکه مشتریان وفادار بسازید، باید با راه اندازی یک باشگاه مشتری افراد را به تعامل بیشتر با خود ترغیب کنید؛ اما در نظر داشته باشید برای اینکه جواب بگیرید و باشگاه شما با موفقیت به افزایش فروش و رشدتان کمک کند، باید ویژگی‌های زیادی داشته باشد. از ارائه جوایز ارزشمند و خلاقانه گرفته تا ایجاد یک پل ارتباطی راحت که همیشه در دسترس مشتریان باشد. پس همین امروز به وبسایت دایرکت (direct.ir) سر بزنید و دستگاه ذخیره شماره موبایل را تهیه کنید؛ همچنین، در این وب‌سایت می‌توانید بر اساس سلیقه خود برای دستگاه‌تان یک پایه نگهدارنده نیز تهیه کنید که هم به زیبایی دستگاه‌تان کمک می‌کند و هم محافظ خوبی برای آن است.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5853973

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha