۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۰۶

حجت الاسلام ساکی خبر داد؛

تجلیل از مادران جوان زیر ۴۰ سال و دارای چندفرزند در هفته جمعیت

تجلیل از مادران جوان زیر ۴۰ سال و دارای چندفرزند در هفته جمعیت

دبیر مجمع فعالان جمعیت کشور گفت: مادران جوان زیر ۴۰ سال و دارای چند فرزند در هفته جمعیت تجلیل می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین نشست برخط سری جلسات ایده پردازی با موضوع فرصت‌های هفته جمعیت توسط بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیا، با حضور حجت الاسلام رسول ساکی دبیر مجمع فعالان جمعیت کشور و حجت الاسلام محمد مجید دایی دایی، ایده‌پرداز و طراح سامانه دعوت برگزار شد.

در این سری جلسات که در آستانه هفته جمعیت برگزار می‌شود، ایده‌هایی درباره جمعیت مطرح می‌شود، این ایده‌ها تبدیل به یک بسته فرهنگی شده و در اختیار فعالین فرهنگی سراسر کشور قرار می‌گیرد.

در ابتدای نشست مورد اشاره حجت الاسلام دایی دایی گفت: نبودِ ایده از معضلات جبهه انقلاب است. ایده قصه جدی ای است که باید برای آن وقت گذاشته شود.

وی افزود: خوب دیدن و خوب تحلیل کردن به ایده پردازی موفق کمک می‌کند. کسانی که می‌خواهند ایده پردازی کنند باید محیط اطراف، اتفاقاتی که می‌افتد و تجربیات را فعالانه نگاه کنند. اخبار را دنبال کنند. کپی، تلفیق و الگوگیری از مراحل ایده پردازی است. این سه مرحله را باید طی کرد تا به خلاقیت رسید.

طراح سامانه دعوت در ادامه سخنان خود گفت: اگر کسی خواست ایده‌ای را الگو قرار دهد باید آن را عمیق ببیند و این سوالات را از خودش بپرسد که این الگو برای چه کسی است؟ مخاطب الگو کیست؟ هدف از الگو چیست؟

حجت الاسلام ساکی در ادامه این نشست گفت: پیش از این با این مساله مواجه بودیم که در حوزه جمعیت مبلغینی را تربیت کنیم تا مردم را توجیه کنند. اعزام این مبلغین نیاز به فضای تبلیغی و مخاطب داشت که مقدور نبود. مثلاً مبلغ به مسجدی برای تبلیغ می‌رفت، در آن مسجد زن و مرد و خانواده‌ای که جوان باشند و توان فرزندآوری داشته باشند کم بود.

وی افزود: به دنبال راه و ایده جدیدی برای تبلیغ فرزندآوری بودیم که پس جلسات متعدد با فعالان و کنشگران این حوزه به روش‌های تبلیغی جدیدی رسیدیم.

دبیر مجمع فعالان جمعیت کشور در ادامه سخنان خود گفت: تجلیل و تقدیر از خانواده‌هایی که دارای مادر جوان زیر ۴۰ سال و چند فرزند است، یکی از این روش‌های تبلیغی جدید است. از این مادران تجلیل می‌شود تا بفهمند کار اشتباهی نکرده اند. امروز در مدارس شیراز جشن همدم برگزار شد. در این جشن از دانش آموزان و خانواده‌هایی که فرزند نوزاد داشتند تجلیل شد، این هم یکی دیگر از روش‌های تبلیغی جدید است.

حجت الاسلام ساکی گفت: این خانواده‌ها به خصوص مادران تحت آموزش قرار گرفتند تا بتوانند به شبهات حوزه جمعیت پاسخ بدهند، در فضای حقیقی مشغول تبلیغ بشوند و در فضای مجازی به کنش گری بپردازند و دیگران را به مسیر چند فرزندی که خودشان هم در آن قرار دارند، دعوت کنند.

وی در پایان این نشست در خصوص دستیابی به ایده و راه نو افزود: برای رسیدن به ایده باید ذهن با موضوع و مساله درگیر بشود، به اضطرار بیفتد تا دنبال راه نو باشیم. وقتی دنبال راه نو باشیم، شروع به گمانه زنی می‌کنیم، برای این گمانه زنی محدودیتی قائل نباشیم، به صورت بارش فکری گمانه زنی کنیم، در نهایت بهترین آن را انتخاب و پردازش می‌کنیم.

کد خبر 6094896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha