۱۶ تیر ۱۴۰۳، ۱۵:۵۳

عضو شورای هنری بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد؛

نقش موثر نهادها برای حمایت از نخبگان هنری

نقش موثر نهادها برای حمایت از نخبگان هنری

عضو شورای هنری بنیاد ملی نخبگان با اشاره به نقش نهادها در همکاری با بنیاد برای حمایت از نخبگان هنری، گفت: قطعا بنیاد برای ادامه روند مؤثر در سازوکار شورای هنری به حمایت نهادها نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مسعود سفلایی با اشاره به اهمیت توجه بنیاد ملی نخبگان به نخبگان هنری، گفت: بنیاد ملی نخبگان به عنوان بزرگترین نهاد حامی افراد برجسته و نخبه در ایران شناخته می‌شود. توجه بنیاد سال‌ها بر مساله علمی بوده، حال آنکه در سال‌های اخیر نه در ایران که در جهان، توجه خاصی به بخش هنر و نقش سازنده آن در تربیت نسل آینده شده و همچنین تاثیر هنرمندان در جامعه انکارنشدنی است.

وی ادامه داد: بنیاد نخبگان با ورود به این حوزه می‌تواند تمامی بخش‌های فکری و نخبگی جامعه را پوشش دهد و در آینده نزدیک زمینه گسترش توجه و کیفیت حضور جوانان علاقه‌مند در این بخش را فراهم کند.

سفلایی با بیان اینکه بنیاد مشوق خوبی برای افرادی خواهد بود که استعدادهایی خاص و تاثیرگذار دارند، ادامه داد: توجه به مستعدان برتر هنری با ورود بنیاد به حوزه هنر می‌تواند استعدادهای این حوزه را به بزرگان هنر آینده ایران بدل کند؛ آینده‌ای که در آن نخبگان دانشگاهی و هنری به یک میزان در سازندگی و پیشرفت کشور نقش دارند.

عضو هیات علمی گروه سینمای دانشگاه هنر با بیان ضرورت توجه بنیاد به رویدادها و برگزیدگان آنها در حوزه‌های هنری نیز گفت: همراهی بنیاد با این رویدادها به بهبود کیفیت حضور افراد در این رویدادها منجر خواهد شد و در چنین شرایطی شرکت‌کنندگان نیز ارزش دو چندانی برای حضور و رقابت در رویدادهای این چنینی قائل می‌شوند.

سفلایی در ادامه، شکل‌گیری رویدادهای هنری جدید را نیز در ادامه ثمرات تمرکز و توجه بنیاد ملی نخبگان به فرهنگ و هنر دانست و گفت: با ورود بنیاد وضعیت حال و آینده برگزیدگان این رویدادها نیز قابل ردیابی و پیگیری خواهند شد.

عضو شورای هنری بنیاد ملی نخبگان سپس به نقش نهادها در همکاری با بنیاد برای حمایت از نخبگان هنری اشاره و اظهار کرد: قطعا بنیاد ملی نخبگان برای ادامه روند مؤثر در ساز و کار شورای هنری به حمایت نهادها احتیاج دارد.

وی گفت: شورای هنری بنیاد می‌تواند پل ارتباطی مؤثر و حلقه واسط تعامل نخبگان هنری با نهادهای تاثیرگذار و همچنین آفرینش آثار هنری برجسته توسط این افراد با همراهی نهادها باشد.

سفلایی در پایان با بیان اینکه نهادهای هنری می‌توانند از مسیر بنیاد ملی نخبگان به برگزیدگان هنری در سراسر ایران دسترسی داشته باشند، نیز گفت: با حمایت از نخبگان هنری به‌ویژه در زمینه‌های هنری همچون تولید فیلم و یا تئاتر که به حمایت بیشتری احتیاج دارند، موجبات تولید آثاری ارزشمند بیش از پیش فراهم خواهد شد.

کد خبر 6159130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha