طرح تکفا باید احیا شود / بودجه فناوری اطلاعات افزایش یافت

رئیس انجمن شرکتهای اینترنتی تاکید کرد: طرح تکفا (توسعه کاربردی فناوری اطلاعات) به عنوان طرحی جهت گسترش فناوری اطلاعات و تخصیص بودجه به شرکتهای خصوصی فعال این حوزه باید دوباره ایجاد شود.

مهندس ریاضیات در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بودجه سال 87 در زمینه فناوری اطلاعات ( IT ) گفت: در دولت قبلی ما طرحی به نام طرح تکفا جهت گسترش فناوری اطلاعات داشتیم که به وسیله این طرح بسیاری از شرکتهای خصوصی در زمینه فعالیت در این حوزه تشویق شدند و در این مسیر سوق داده شدند.

وی تصریح کرد: متاسفانه در سال 86 بودجه ای در زمینه طرح تکفا و گسترش IT تخصیص داده نشد که این به معنی از دست موقعیت رو به رشد گدشته است.

ریاضیات اظهار داشت: ادامه طرح تکفا باعث رشد و تکامل IT در کشور می شود و همانطور که می دانید هر چه فناوری اطلاعات رشد یافته و بکار گرفته شود، رونق اقتصادی در کشور هم بیشتر می شود.

وی خاطرنشان کرد: با بکارگیری فناوری اطلاعات از هدر دهی انرژی و رفت و آمدهای زاید و اضافی جلوگیری می شود و در نتیجه ترافیک، آلودگی هوا و آلودگی صوتی و ... کاهش خواهند یافت.

رئیس انجمن شرکتهای اینترنتی تاکید کرد: جهت گسترش و توسعه کشور باید بودجه بیشتری به حوزه فناوری اطلاعات اختصاص یابد و اجرای طرح تکفا هم دوباره از سر گرفته شود.

وی افزود: اگر اجرای طرح تکفا در دولت در برنامه قرار نگرفته حداقل بهتر است برای هر وزارتخانه، مخصوصا وزارتخانه هایی که باید فناوری اطلاعات را گسترش دهند مثل وزارتخانه های بازرگانی، صنایع و ... بودجه ای تنها مخصوص توسعه IT در نظر گرفته شود.

رئیس انجمن شرکتهای اینترنتی گفت: در حال حاضر بودجه سال 87 کشور در حوزه فناوری اطلاعات به نسبت سال قبل بهبود یافته ولی هنوز از تخصیص بودجه در وزارتخانه ها خبری در دست نیست که البته ما امیدواریم که این بودجه به وزارتخانه ها تعلق یابد.

کد خبر 641588

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 7 =