بزرگترین مشکل صنایع غذایی کشور بازاریابی است

مشهد - خبرگزاری مهر: دبیرکل مجمع تشکلهای صنایع غذایی کشور گفت: بزرگترین مشکل ما در صنایع غذایی کشور بازاریابی و تبلیغات است.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، سید محمد حسینی، ظهر امروز در جمع خبرنگاران در نمایشگاه بین المللی مشهد افزود: بازاریابی و تبلیغات در سطح بین المللی برای شرکتها بسیار پر هزینه و در عمل از سطح توان اقتصادی کنونی کارخانجات صنایع غذایی خارج است.

وی بیان داشت: در این مورد خاص، دولت باید زمینه سازی لازم را انجام دهد و به جای تبلیغ محصولات خارجی به معرفی و تبلیغ محصولات داخلی کشور اقدام نماید.

حسینی بهترین گزینه بازار برای محصولات داخلی ایران را کشور ونزئولا دانست و تصریح کرد: کشور خودمان با 70 میلیون جمعیت نیز بهترین بازار مصرف برای محصولات داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: ایران از نظر صنایع بسته بندی در حال حاضر در میان کشورهای همسایه بهترین است.

حسینی افزود: کارشناسان امور تغذیه باید برای مصرف نوشیدنی ها، فرهنگ سازی کنند تا مردم به سوی مصرف نوشیدنی های سالم از جمله نوشیدنی های لبنی و نوشیدنیهایی که از گیاهان دارویی ساخته می شود، هدایت شوند.

دبیرکل مجمع تشکلهای صنایع غذایی کشور با اشاره به اینکه در سالهای اخیر 50 کارخانه نوشابه سازی در کشور تعطیل شده است یادآور شد: در گذشته در سطح کشور 140 کارخانه داشتیم که این رقم اکنون به 90 کارخانه رسیده است و این تعطیلی ها همه ناشی از تعلق گرفتن عوارض مالیاتی به این کالاست.

کد خبر 643394

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =