متکدیان خارجی چهره شهر کرمان را مخدوش کرده اند

کرمان - خبرگزاری مهر: تجمع متکدیان اتباع بیگانه در سطح شهر استان کرمان در ایام نوروز چهره شهر را تحت تاثیر منفی قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر در استان کرمان، در حالی که مهاجرت متکدیان خارجی به خصوص پاکستانی و افغانی که به صورت غیر مجاز وارد شهرستانهای مختلف استان کرمان شده اند در آستانه ورود مسافران نوروزی به استان منظر مختلف شهر را نا زیبا کرده است دستگاههای مختلف نبود تشکیلات و قانون منظم در زمینه برخورد با این افراد را مهمترین خلاء ذکر می کنند.

رئیس سازمان بهزیستی استان کرمان در زمینه جمع آوری متکدیان از سطح شهر گفت: با ارائه طرحی مشخص بهزیستی استان کرمان، نیروی انتظامی و شهرداری کرمان در زمینه جمع آوری متکدیان و کودکان خیابانی اقدام می کنند.

عباس صادق زاده خاطر نشان کرد: وظیفه جمع آوری متکدیان خارجی که به صورت خانوادگی  در فصل های مختلف در معابر استان کرمان اقدام به تکدیگری می کنند بر عهده سازمان بهزیستی نیست.

وی تصریح کرد: در خصوص متکدیان غیر ایرانی، مسئولیت ساماندهی بر عهده اداره امور اتباع بیگانه است.

وی یادآور شد: طرح شناسایی و جذب کودکان کار خیابانی در زمینه های خدمات روانشناسی، مددکاری، روانپزشکی و حمایت مالی در استان کرمان به صورت مدت دار در حال انجام است.

فرمانده نیروی انتظامی استان کرمان نیز در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: اتباع خارجی در فصل های مختلف سال به صورت دسته جمعی و خانوادگی به شهرهای مرکزی کشور مهاجرت و اقدام به تکدیگری می کنند.

سردار محمد اسحاقی گفت: اکثر این افراد شامل زنان کودکان و افراد سالمند می شوند که به دلیل نبود مکان مناسب جهت نگهداری این افراد در صورت جمع آوری متکدیان خارجی مکان مناسبی برای ساماندهی آنان وجود ندارد.

وی با اشاره به درخواست سازمان میراث فرهنگی استان کرمان در خصوص جمع آوری اراذل و اوباش خیابانی بهه خصوص در محوطه های تاریخی شهر کرمان گفت: برای رفاه حال مسافران و جمع آوری مزاحمان خیابانی نیروی انتظامی کلیه این افراد را جمع آوری خواهد کرد.

اسحاقی تصریح کرد: نیروی انتظامی با اجرای طرحهای نوروزی و بسیج کلیه امکانات برای برقراری امنیت در کلیه نقاط استان اقدام خواهد کرد.

شهرداری کرمان نیز در این زمینه اعلام کرد، مأموران شهرداری کرمان در راستای وظیفه ذاتی و پاکسازی شهر در آستانه فرا رسیدن سال جدید و در جهت تأمین آسایش و سلامت شهروندان محترم در هفته گذشته اقدام به جمع آوری تعداد 42 نفر از متکدیان داخلی و غیر بومی از نقاط مختلف شهر و انتقال به اردوگاه ساماندهی متکدیان مستقر در سرآسیاب کردند.

درهمین راستا مأموران گشت شهرداری با شناسایی محل استقرار متکدیان خارجی تعداد 140 نفر را جمع آوری و به خارج از شهر انتقال دادند که با توجه به تقاضای شهروندان محترم در جهت پاکسازی و زیباسازی شهر کرمان، این حرکت به صورت مستمر ادامه دارد.

با توجه به این که بنا به قانون مجازات اسلامی، تکدی گری جرم محسوب می شود، متأسفانه تعدادی از متکدیان به صورت حرفه ای اقدام به تکدی گری نموده و موجب نارضایتی و سلب آسایش شهروندان را فراهم می نمایند که در صورت همکاری دستگاه های ذیربط و عدم دخالت برخی از افراد فاقد صلاحیت، چهره شهر زیبا و موجبات رضایت شهروندان فراهم خواهد شد.

کد خبر 656294

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =