بشكست اگردل من به فداي چشم مستت - سرخم مي سلامت ...

"اكنون دشمنان انقلاب با سوءقصد به شما كه از سلاله رسول اكرم و خاندان حسين بن علي هستيد و جرمي جز خدمت به اسلام و كشور اسلامي نداريد و سربازي فداكار در جبهه جنگ و معملي آموزنده در محراب و خطيبي توانا در جمعه و جماعات و راهنمايي دلسوز در صحنه انقلاب مي باشيد، ميزان تفكر سياسي خود و طرفداري از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند."

بعد از تشكيل حكومت جمهوري اسلامي در ايران، توطئه هاي استكبار جهاني عليه نظام نوپاي اسلامي فزوني گرفت. سردمداران استكبار كه منافع خويش را از دست رفته مي ديدند با تجهيز و تقويت گروهكها و جريانات ضد انقلاب درصدد نابودي نظام مقدس برآمدند.

در همين راستا جريانات ضد انقلابي كه تا چندي قبل با حيليه و تزوير و ادعاهاي خلقي بودن و حمايتهاي كاذب سعي داشتند خود را انقلابي معرفي كنند، نقاب از چهره خويش برداشتند و هر كدام به شكلي درصدد براندازي حكومت برآمدند.

اين گروهكها كه در جريان پيروزي انقلاب اسلامي از موقعيت سوءاستفاده كرده و به جمع آوري و غارت سلاح و مهمات پرداخته بودند، با سلب آسايش و امنيت از مردم شروع به بمب گذاري در گوشه و كنار كشورو كشتن مردم عادي و ترور روحانيون مبارز و انقلابي نمودند و با به شهادت رسانيدن شخصيتهاي برجسته اي چون استاد مطهري، دكتر بهشتي، دكتر مفتح، آيت الله قاضي طباطبايي، آيت الله مدني و آيت الله دستغيب و... درصدد برآمدند كه انقلاب اسلامي را به شكست بكشانند.

يكي از اين گروهكها، گروهك ضاله فرقان بود كه با ترور شخصيتهاي اسلامي سعي داشت به اهداف پليد و شوم خود دست يابد.

مقام معظم رهبري كه در آن وقت نماينده امام در شوراي عالي دفاع و امام جمعه تهران بودند، با روشنگيريهاي خويش مردم را نسبت به ماهيت پليد اين گروهكها آشنا و نظرات آنها را در سخنرانيهاي خود مطرح مي ساختند. همين امر موجب گرديد كه گروهك فرقان از ميان بردن معظم له را هدف خود قرار داد.

روز ششم تير 1360، معظم له  در مسجد ابوذر در جمع خيل مشتاقان حضور يافته تا به شبهات و پرسشهاي مختلف مردم صميمي و بيدار دل جنوب شهر پاسخ دهند. پس از اقامه نماز ظهر، ايشان مجددا براي پاسخ به پرسشهاي مردم به پشت تريبون قرار گرفتند. دقايقي بعد، جواني حدودا 25 ساله، از ميان جمعيتي كه دور معظم له حلقه زده بودند، گذشت و خود را به تريبون رساند و ضبط صوتي را كه در دست داشت روي آن قرار داد و دقايقي بيش نگذشته بود كه صداي مهيبي مسجد را لرزاند و آيت الله خامنه اي از سمت راست بدن مورد اصابت تركشها قرار گرفت و با از دست دادن تعادل خود به روز زمين افتاد. ضبط صوت فلزي به شكل مستطيل، و وسط آن مواد منفجره تعبيه شده بود و روي قسمتي از آن كه در محل انفجار افتاده بود عبارت "هديه گروه فرقان" كه با ماژيك نوشته شده بود به چشم مي خورد.

پس از انفجار، مردم مقام معظم رهبري را به بيمارستان بهارلو منتقل و پس از پانسمانهاي اوليه با هلي كوپتر به بيمارستان قلب منتقل نمودند. يك تيم پزشكي مجرب به سرپرستي دكتر منافي وزير بهداري وقت تشكيل شد و بلافاصله ايشان مورد عمل جراحي قرار گرفتند. تركشها از ناحيه بالاي كتف راست، زيربغل و بالاي ران سمت راست و چپ اصابت و استخوان ترقوه را نيز شكسته بود. پس از انجام عمل دكتر منافي خاطرنشان كرد كه حال ايشان لحظه به لحظه رو به بهبودي است و خطر رفع شده و از مردم خواستند به علت ممنوع الملاقات بودن ايشان از تجمع مقابل درب بيمارستان بپرهيزند.

در اولين دقايق پس از به هوش آمدن معظم له سيماي ملكوتي ايشان بر تلويزيوني نقش بست. در بستر نقاهت خبرنگار از ايشان پرسيد كه احساس جنابعالي نسبت به اين سوء قصد و خطري كه جان شما را تهديد كرد چيست؟ معظم له در پاسخ، اين نجواي عاشقانه را با روحي فارغ از جهان مادي كه ترجمان احساسات پاك يك فرزند به پدر، و شاگرد به استاد و مريد خالص به مرادش بود، فرمود:

سر خم مي سلامت، شكند اگر سبويي

نكته جالب توجه اين است كه در انفجار فقط چاشني بمب عمل كرده و خود بمب به طرز معجزه آسايي منفجر نشده بود و اين از الطاف و تفضلات الهي بود كه اين گنجينه گرانمايه و عزيز براي رهبري امت اسلام بعد از امام خميني (ره) حفظ شود تا سكاندار شايسته و لايقي جهت هدايت كشتي انقلاب اسلامي در اقيانوس متلاطم تحولات جهاني باشد.

بخشي از پيام امام خميني (ره) پس از ترورمعظم له:

"... خداوند متعال را شكر كه دشمنان اسلام را از گروهها و اشخاص احمق قرار داده است و خداوند را شكر كه از ابتداي انقلاب شكوهمند اسلامي هر نقشه كه كشيدند و هر توطئه كه چيدند و هر سخنراني كه كردند، ملت فداكار را منسجم تر و پيوندها را مستحكم تر نمود و مصداق "لازال يويد هذاالدين بالرجل الفاجر" تحقق پيدا كرد. اينان هر جا سخن گفتند خود را رسواتر كردند و هر چه مقابله نوشتند ملت را بيدارتر نمودند و هر چه شخصيتها را ترور نمودند قدرت مقاومت را در صفوف فشرده ملت بالاتر بردند. اكنون دشمنان انقلاب با سوءقصد به شما كه از سلاله رسول اكرم و خاندان حسين بن علي هستيد و جرمي جز خدمت به اسلام

و كشور اسلامي نداريد و سربازي فداكار در جبهه جنگ و معملي آموزنده در محراب و خطيبي توانا در جمعه و جماعات و راهنمايي دلسوز در صحنه انقلاب مي باشيد، ميزان تفكر سياسي خود و طرفداري از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اينان با سوء قصد به شما عواطف ميليونها انسان متعهد را در سراسر كشور بلكه جهان جريحه دار نمودند. اينان آنقدر از بينش سياسي بي نصيبند كه بي درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و پيشگاه ملت به اين جنايت دست زدند و به كسي سوء قصد كردند كه آواي دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمين طنين انداز است. اينان در اين عمل غيرانساني به جاي برانگيختن و رعب، عزم ميليونها مسلمان را مصمم تر و صفوف آنان را فشرده تر نمودند. آيا با اين اعمال وحشيانه و جرايم ناشيانه وقت آن نرسيده است كه جوانان عزيز فريب خورده از دام خيانت آنان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزيز خود را فداي اميال جنايتكاران نكنند و آنان را از شركت در جنايات آنان برحذر دارند؟ آيا نمي دانند كه دست زدن به اين جنايات جوانان آنان را به تباهي كشيده و جان آنان به دنبال خودخواهي مشتي تبهكار از دست مي رود؟ ما در پيشگاه خداوند متعال و ولي بر حق او حضرت بقيه الله الاعظم - ارواحنا فداء - افتخار مي كنيم به سربازاني كه در جبهه و پشت جبهه كه شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالي به سر مي برند. من به شما خامنه اي عزيز تبريك مي گويم كه در جبهه هاي نبرد با لباس سربازي و در پشت جبهه با لباس روحاني به اين ملت مظلوم خدمت نموده و از خداوند تعالي سلامت شما را براي ادامه خدمت به اسلام و مسلمين خواستارم."

                                                                                                                                               خبرگزاري مهر

کد خبر 7607

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =