ماليات و عوارض پرداختي كالاهاي صادراتي حداكثر ظرف 20 روز به صادركنندگان مسترد مي شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي مهر، براساس آيين نامه اجرايي نحوه استرداد ماليات و عوارض كالاهاي صادراتي موضوع تبصره دو ماده سه قانون تجميع عوارض كه به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي رسيد ، گمرك ايران موظف است ماليات و عوارض پرداختي كالاهاي صادراتي را كه توسط اشخاص حقيقي وحقوقي ( غير از توليد كنندگان نهايي كالا) صادرمي شوند حداكثر ظرف 20 روز از تاريخ درخواست كتبي به صادركنندگان يا نمايندگان قانوني آنها بازگرداند.

به موجب اين مصوبه صادركنندگان و توليد كنندگان كالاهاي صادراتي بايد درخواست كتبي در خصوص استرداد ماليات و عوارض پرداختي را به همراه ساير مدارك مورد نياز از جمله اصل پروانه گمركي مهمور به مهر مرز خروج و تاييديه وجه مورد استرداد به حساب هاي مالياتي و وزارت كشور را به گمرك ارايه دهند.

در صورتي كه تاييديه اي به صورت خلاف واقع صادر شده باشد، اينگونه توليد كنندگان علاوه بر مجازاتهاي مقرر براي آن در ساير قوانين و مقررات مشمول پرداخت ماليات و عوارض از تاريخ استرداد وجوه خواهند بود.

به گزارش مهر ، چنانچه كالاهاي صادراتي به كشور مرجوع شود خروج آنها از گمرك مستلزم پرداخت ماليات و عوارض مسترد شده خواهد بود.

کد خبر 90780

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha