تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی

کتاب "تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی" نوشته یوست ون لون با ترجمه احد علیقلیان با شمارگان 1100 نسخه در 180 صفحه از سوی موسسه همشهری منتشر شد.

خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ و ادب: کتاب "تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی" مثالهایی عملی از رسانه‌های قدیم و جدید عنوان می‌کند تا به خواننده کمک کند از میان مفاهیم پیچیده به جایگاه رسانه‌ها بیندیشد و به مخاطب یاری می‌کند تا بسته نرم افزاری جدیدی برای فهم چیستی رسانه‌ها برای وی فراهم شود و نیز مبنایی برای درک کاربرد واقعی آنها شکل بگیرد.

این کتاب در پی پاسخگویی به سوالاتی است از قبیل "رسانه‌ها چه هستند؟"، "چرا هر روز چیزهایی جدید به رسانه‌ تبدیل می‌شوند؟" و "چگونه مردم با رسانه‌ها در برساختن زندگی روزمره ارتباط برقرار می‌کنند؟"

در کتاب "تکنولوژی رسانه‌ای از منظری انتقادی" ون لون نشان می‌دهد که چگونه در جوامع، اشکال گوناگون رسانه کمک کرده‌اند تا ادراک ،‌توقع و تفسیر ما از واقعیت شکل بگیرد.

از بخشهای این کتاب که ویراستاری علمی آن را بیژن عبدالکریمی به عهده داشته‌است می‌توان به "تاریخ انتقادی تکنولوژی رسانه‌ای"، "مسیرهای جایگزین: تکنولوژی به مثابه فرهنگ" و"رسانه‌های جدید و تن‌یافتگی (تن زدودگی) شبکه‌ای" اشاره کرد.

کد خبر 1052318

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha