منکر بی عدالتی در کشور نیستیم/ دست ما را در بودجه بستند

قم - خبرگزاری مهر: رئیس جمهور با بیان اینکه ما منکر بی عدالتی در کشور نیستیم تاکید کرد: در کشور ما بی عدالتی وجود دارد و ما منکر آن نیستیم اما باید این مشکل را برطرف کنیم.

 به گزارش خبرنگار مهر در قم، محمود احمدی نژاد صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه های حرم مطهر حضرت معصومه (س) با اشاره به سال اصلاح الگوی مصرف، رعایت این مسئله را وظیفه همگانی دانست و اظهار داشت: نمی شود در کشوری که اعلام می کند عاشق اهل بیت است فاصله طبقاتی و اسراف باورنکردنی و بی عدالتی وجود داشته باشد و باید اینها را برطرف کنیم.

رئیس قوه مجریه طرح هدفمند کردن یارانه ها را بزرگترین طرح در اصلاح الگوی مصرف دانست و بیان داشت: البته نه اینکه دست ما را ببندند و یک وزنه 200 کیلویی به ما وصل کنند و به استخر بیندازند و آن وقت بگویند علاوه بر اینکه خودتان از استخر بیرون بیایید دیگران را هم بیرون بیاورید.

وی گفت: ما می توانیم با سرعت 3 برابر امروز ایران را بسازیم و در این راستا منابع وجود دارنداما به خوبی برنامه ریزی نمی شود.

طرح انتقال آب قم یک سال به تاخیر افتاد

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود به طرح انتقال آب از سرشاخه های دز به قم اشاره کرد و گفت: اتمام این طرح به حدود 400 میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت اما این اعتبار را در اختیار ما قرار ندادند.

قم باید در ترسیم مرزبندی های الهی پیشتاز باشد

احمدی نژاد به ویژگیهای قم اشاره کرد و گفت: قم پایگاهی است که باید در ترسیم مرزبندی های الهی همچنان پیشتاز و پیشگام باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه افق نگاه قم باید جهانی باشد، خاطر نشان کرد: این شهر باید برای پاسخگویی به نیازهای جهان اسلام آماده شود.

وی اضافه کرد: قم ازنگاه ملت و تاریخ ما و آیندگان دارای جایگاه بسیار برجسته ای است و مسئولان باید به این شهر توجه ویژه ای داشته باشند.

احمدی نژاد قم را دیار علم و ایمان و فقاهت و مرجعیت و شجاعت خواند و گفت: قم یک مشعل فروزانی است که امروز در برابر ملت های عالم قرار گرفته و راه هدایت و کمال و رسیدن به حیات طیبه و قله های بلند ایمانی و اسلامی را به همگان نشان می دهد.

رئیس جمهور از قم به عنوان کانون جوشش ایمان های پولادین و همتهای بلند و اندیشه های عمیق یاد کردو اظهار داشت: خدماتی که قم به ملت ایران و جامعه بشری انجام داده است اگر نگوییم بی نظیر است قطعا کم نظیر است.

وی گفت: قم حرم اهل بیت است و حضرت معصومه (س) طی قرون اعصار در دامان پرمهر خودش مردان و زنان بزرگ و علمایی عامل و وارسته و خدوم در راه آرمان های الهی و اسلامی تربیت کرده است.

وی با بیان اینکه حرم حضرت معصومه کانون نورافشانی و هدایت دلها و اندیشه هاست، تصریح کرد: حضرت معصومه التیام بخش دلهای مجروح از داغ سنگین غیر قابل تحمل مدینه و کانون انتشار عشق و محبت و رحمت و ولایت در سرزمین آسمانی ایران است.

سال آینده سال انقلاب در حوزه فرهنگ است

احمدی نژاد با بیان اینکه کدام کار فرهنگی بالاتر از بستر ساز و آماده کردن خدمات برای زائران حرم است، خاطر نشان کرد: قم باید به زیباترین شهر کشور تبدیل شود و من قبول ندارم که برخیها فکر می کنند که دینداری با زیبازیستن متفاوت است.

غفلت در تصویب بودجه

وی گفت: پول کافی در بودجه گذاشتیم و دولت برنامه های را تنظیم کرد که دگرگونی در کشور ایجاد شود اما طوری دست ما را بستند که درست نمی توان بودجه را از جای دیگری جابجا کرد.

احمدی نژاد افزود: جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران برآمده از مجاهدت های پیامبران و صلحا در طول تاریخ و همچنین نقطه آرمانی همه پیامبران  قبل از حکومت جهانی به عنوان زمینه ساز جمهوری اسلامی است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی فرآیند خون دل خوردنهای همه پیامبران و مجاهدان و بزرگان ماست.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی یک حکومت معمولی است و در ردیف سایر نظامات نیست، تصریح کرد: صیانت از عزت و کرامت و موجودیت جمهوری اسلامی اسلامی صیانت از اساس دینداری و خداپرستی است.

احمدی نژاد اضافه کرد: امروز دو جبهه در دنیا به طور کاملا شفاف در برابر یکدیگر قرار دارند که یکی از آنها جبهه شیاطین و دیگری جبهه موحدان و آزادگان است.

وی با بیان اینکه تقابل و نبرد این دو جبهه در متن نبرد آخرین است، خاطر نشان کرد: انقلاب نهایی آغاز شده است و انقلاب اسلامی بخشی از انقلاب آخر است.

رئیس قوه مجریه همچنین گفت: در طول 30 سال ملت ما و انقلاب اسلامی روز به روز قویتر و مستحکم تر و نورانی تر از گذشته است و جبهه استکبار مایوس تر، خمودتر و ضعیفتر است.

احمدی نژاد خاطر نشان کرد: صف بندی بین این دو جبهه به سرعت در حال گسترش به کل بشریت است و این نبرد به روزهای اوج و پایانی خودش نزدیک می شود.

وی تصریح کرد: باید مراقب باشیم که در این صف بندی کجا قرار داریم و بدانیم چه کسانی به ما دل بسته اند و چه کسانی دشمن ما هستند.

رئیس جمهور اظهار داشت: جنایتکارترین جنایتکاران تاریخ علیه جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و دولت هستند و ما به این مسئله افتخار می کنیم و ناراحت نیستیم.

وی با بیان اینکه ما خوشحال هستیم که این صف بندی تشکیل شده است، خاطر نشان کرد: البته ما از اینکه عده ای آنقدر سقوط می کنند که موجودیت خودشان را از دست می دهند ناراحت هستیم اما از اینکه دزدها و غارتگران جهان طرف مقابل ما هستند خوشحالیم.

احمدی نژاد گفت: امپراتوری استکباری در آینده ای نزدیک تر از آنچه که در ذهن ماست فرو خواهد ریخت.

رئیس جمهور افزود: ماموریت اصلی ما تقابل با جبهه استکبار است ولی به موازات آن باید همه جای ایران را بسازیم.

کد خبر 1053808

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha