پیشنهاد مذاکره با ایران به قوت خود باقی است/ دیپلماسی اولویت دارد

رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز در حالی اعلام کرد پیشنهاد مذاکره با ایران درباره برنامه هسته ای آن همچنان پابرجا است که تناقض در مواضع دولتمردان آمریکایی در برابر کشورمان همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یدیعوت آحارونوت، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در پیامی ویدئویی از ایران خواست درباره برنامه هسته ای خود با غرب به مذاکره بنشیند.

وی در سخنانی که به مناسبت عید باستانی نوروز بیان کرد از تهران خواست موضوع هسته ای خود را از راه دیپلماتیک حل کند.
 
ادعای اوباما مبنی بر آمادگی برای گفتگو درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران در حالی است که وزیر امور خارجه آمریکا طی سفرهای دوره ای خود به کشورهای مختلف جهان درصدد جلب حمایت بین المللی برای تشدید تحریمهای ظالمانه علیه ایران به سبب پافشاری بر حقوق مشروع هسته ای خود است.
 
اوباما در عین حال از پیگیری موضوع تحریمهای بیشتر علیه ایران برای جلوگیری از دستیابی این کشور به فناوری هسته ای خبر داد و در اظهاراتی کاملا متناقض گفت: ما در حال رایزنی با جامعه جهانی برای وادار کردن دولت ایران به پذیرش مسئولیت بین المللی خود هستیم.
 
وی که از دفتر خود در کاخ سفید سخن می گفت، افزود: با این حال راه حل دیپلماتیک برای ما در اولویت قرار دارد و پیشنهاد مذاکره با ایران همچنان به قوت خود باقی است.
 
 ایران پیشنهاد مغرضانه غرب برای خروج سوخت هسته ای از کشور و مبادله آن با سوخت غنی شده توسط یک کشور ثالث را رد کرده است.
کد خبر 1053953

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha