افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد در هاله ای از ابهام قرار دارد

مشهد - خبرگزاری مهر: مدیرکل نهاد کتابخانه‎ های عمومی خراسان رضوی گفت: وضعیت پروژه نیمه تمام کتابخانه مرکزی مشهد با بیش از 160 نقص پس از گذشت 15 سال همچنان مبهم است.

نجمه خدادادی در گفتگو با خبرنگار مهر در مشهد اظهارداشت: پس از گذشت سالها و اختصاص میلیارد ها تومان بودجه کتابخانه مرکزی مشهد همچنان بلا تکلیف است.

وی گفت: تاکنون حدود دو میلیارد تومان در احداث کتاب خانه مرکزی هزینه شده است.

مدیرکل نهاد کتاب خانه‎های عمومی خراسان رضوی با اشاره به روند اجرایی پروژه کتابخانه مرکزی افزود: این پروژه از سال 74 آغاز و تاکنون ادامه دارد.

وی ادامه داد: در پایان سال 88 ارشاد از سمت کار فرمایی این کتابخانه خلع و به سازمان نوسازی مدارس داده شد، که به علت بدهی ارشاد به پیمانکار، تحویل آن به سازمان نوسازی مدارس مدتی طول کشید.

3 میلیارد تومان برای اتمام طرح نیاز است

وی با اشاره به پیشرفت پروژه تصریح کرد: این پروژه  تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته و نواقصی نیز در آن وجود دارد که طبق آخرین آمار به 160 نقص رسیده است.

مدیرکل نهاد کتاب خانه‎های عمومی خراسان رضوی اذعان داشت: پیش بینی می‎شود برای پایان این پروژه حدود 5.2 تا 3 میلیارد تومان دیگر بودجه نیاز است.

وی بیان کرد: تاکنون خسارتی برای دیرکرد از پیمانکار دریافت نشده و چون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کارفرما بود، این اداره باید ورود پیدا کند و ما به عنوان بهره بردار بر اساس قانون نمی توانیم وارد شویم.

کتابخانه در بهترین حالت در سال 90 افتتاح می شود

خدادادی عنوان کرد: در خوش بینانه ‎ترین حالت شاید این کتابخانه تا پایان سال 90 به اتمام برسد.

وی از تخصیص 600 میلیون تومان اعتبار از سوی استانداری برای این پروژه خبر داد و افزود: قرار بود 2میلیارد تومان از محل بودجه زیارت به این پروژه اختصاص یابد اما با توجه به مشخص نبودن سرنوشت این بودجه، هنوز پرداخت دو میلیارد تومان نیز قطعیت نیافته است.

کد خبر 1194850

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 9 =