قطع گاز صنایع پس از صدور اخطاریه/ مصرف گاز به 100 میلیارد متر مکعب رسید

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به قطع موقت گاز صنایع پس از صدور اخطاریه، قطع گاز مشترکان را قانونی اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال مصرف گاز ایران به 100 میلیارد متر مکعب افزایش یافت.

مجتبی شیخ بهایی در گفتگو با مهر درباره جریمه مشترکان صنعتی پر مصرف گاز طبیعی، گفت: بر اساس معیارهای تعریف شده، اگر صنایع بیش از الگوهای تعیین شده گاز طبیعی مصرف کنند قطعا پس از صدور اخطاریه جریمه خواهند شد.

وی با تاکید بر اینکه گزارش میزان افزایش مصرف گاز طبیعی توسط سازمان استاندارد به شرکت ملی گاز گزارش می شود، تاکید کرد: تاکنون معیارهای مصرف گاز طبیعی به صنایع مختلف انرژی بر ارائه شده است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از قطع موقت گاز مشترکان پر مصرف پس از صدور اخطاریه خبر داد و افزود: در تمامی قراردادهایی که بین شرکت ملی گاز و مشترکان امضا می شود اختیار قطع گاز در صورت افزایش مصرف دیده شده است.
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه قطع گاز مشترکان گاز جز اختیارات قانونی شرکت ملی گاز ایران است، خاطر نشان کرد: شرکت ملی گاز در کل سال و به ویژه فصول سرد باید امکان خدمات رسانی و تامین گاز مشترکان مختلف را داشته باشد.
 
به گفته این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران اگر بخشی از مشترکان بیش از الگوهای تعیین شده گاز مصرف کنند امکان گازرسانی مطمئن و پایدار به تمامی مشترکان در سراسر کشور فراهم نمی شود.

مصرف گاز ایران به 100 میلیارد متر مکعب رسید
 
به گزارش مهر، وی در ادامه درباره آخرین وضعیت مصرف گاز طبیعی ایران با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 100 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی در بخشهای مختلف خانگی، تجاری، صنایع و نیروگاهها مصرف شده است، گفت: پیش بینی می شود مصرف این حامل انرژی تا پایان اسفند ماه امسال به مرز 150 میلیارد متر مکعب افزایش یابد.
 
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با اشاره به اینکه در آذر ماه سالجاری به طور متوسط روزانه 80 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به نیروگاهها تحویل شده است، تصریح کرد: همچنین در 21 روز نخست سومین ماه فصل پاییز 72 میلیون متر مکعب گاز به صنایع ارسال شده است.
 
این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز ایران متوسط مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری در آذر ماه را 316 میلیون متر مکعب در روز عنوان کرد و یادآور شد: همچنین از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه 145 میلیون متر مکعب گاز طبیعی تحویل واحدهای نیروگاهی شده است.
 
وی با بیان اینکه در 250 روز نخست امسال به طور میانگین روزانه 72 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در صنایع مصرف شده است، اظهار داشت: در این مدت هم به طور متوسط روزانه بیش از 161 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است.
 
شیخ بهایی با اعلام اینکه در سالجاری مصرف گاز در نیروگاه‌ها حدود 10 درصد افزایش یافته است، اظهارداشت: همچنین مصرف گاز در بخش صنایع عمده در سالجاری رشدی 17 درصدی را پشت سر گذاشته است.
 
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز رشد کل مصرف گاز ایران در سالجاری را حدود هفت درصد اعلام کرد و افزود: متوسط مصرف گاز در جایگاههای سی.ان.جی با افزایشی 55 درصدی به روزانه 14 میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
 
اتصال 10 هزار شهر و روستا به شبکه ملی گاز
 
به گزارش مهر، این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 10 هزار شهر و روستا به شبکه ملی گاز ایران متصل هستند، تعداد کل شهرهای بهره مند از گاز طبیعی را 840 مورد دانست و گفت: همچنین در شرایط فعلی 9 هزار و 450 روستا تحت پوشش گاز طبیعی قرار گرفته اند.
 
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران از اضافه شدن بیش از 600 هزار مشترک جدید به جمع مشترکان گاز طبیعی در سالجاری خبر داد و تصریح کرد: پیش بینی می شود تا پایان اسفند ماه هم 400 هزار مشترک جدید از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.
 
این عضو هیئت مدیره شرکت بازرگانی گاز ایران با اعلام اینکه هم اکنون 13 میلیون مشترک در سطح کشور از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، تبیین کرد: همچنین تاکنون بیش از 16 میلیون و 341 خانوار تحت پوشش گاز قرار گرفته اند که در سالجاری 630 هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند.
 
شیخ بهایی با اشاره به اتصال 60 نیروگاه برق به شبکه گاز ایران، تاکید کرد: با وجود اتصال این نیروگاهها به شبکه ملی گاز تمامی این واحدها از گاز طبیعی به عنوان سوخت اول استفاده نمی کنند.
 
گازرسانی همزمان به 63 میلیون نفر ایرانی
 
وی جمعیت تحت پوشش گاز طبیعی ایران را بالغ بر 63 میلیون و 500 هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: امسال دو میلیون و 480 هزار نفر تحت پوشش گاز قرار گرفته اند.
 
به گفته شیخ بهایی، از ابتدای امسال 607 صنعت عمده به شبکه گاز متصل شده اند که در مجموع در شرایط فعلی هشت هزار و 363 صنعت تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.
کد خبر 1209038

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =