رخداد 90 حادثه بدون تلفات جانی/ نجات کارگر نصاب آسانسور

رخداد 90 حادثه بدون تلفات جانی، نجات کارگر نصاب آسانسور، آتش در فروشگاه لوازم بهداشتی، رنگ و شیرآلات، نشست کف پارکینگ و سقوط خودرو به چاه از مهمترین اخبار روز چهارشنبه بود.

به گزارش خبرنگارمهر، رخداد 57 آتش سوزی و 33 حادثه گوناگون دیگر در شب و روز گذشته در تهران باعث آسیب دیدگی 3 نفر از شهروندان شد. این حوادث تلفات جانی نداشت و تنها خسارات مالی بر جا گذاشت.

آتش نشانان با اجرای عملیات امداد و نجات در آتش سوزی ها و دیگر حوادثی که در 24 ساعت گذشته در کلانشهر تهران رخ داد موفق شدند 19 نفر از شهروندان را که در این حوادث گرفتار شده بودند نجات دهند.

9 واحد مسکونی، 7 دستگاه وسیله نقلیه، 2 کارگاه و 1 واحد تجاری از جمله موارد آتش سوزی در این مدت بود که با حضور بموقع آتش نشانان همه آنها کاملاً خاموش شد.

آتش نشانان همچنین عملیات امداد و نجات را در حوادث گوناگون دیگر از جمله 5 حادثه گیر کردن حلقه انگشتری در انگشت، 4 حادثه رانندگی، 4 حادثه گرفتار شدن افراد در اماکن مختلف و 3 حادثه آسانسور انجام دادند.

نجات کارگر نصاب آسانسور

سرعت عمل آتش نشانان در رسیدن به محل حادثه و دقت آنان در انجام عملیات، پیش ازظهر امروز باعث نجات کارگر نصاب آسا نسور شد که میان اتاقک و دیواره چاهک آسانسور گرفتار شده بود.

در پی سقوط اتاقک آسانسور ساختمان 13 طبقه در خیابان آفریقا، خیابان تابان غربی و گرفتار شدن کارگر 30 ساله، همکارانش در تماس با سامانه 125 از آتش نشانان کمک خواستند که ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 11 و گروه نجات 3 را همزمان ساعت 11:05 دقیقه روانه محل حادثه کرد.

به گفته رضا اسلامی رئیس ایستگاه 88 آتش نشانی که در محل بود، کارگر نصاب اتاقک آسانسور هنگام انجام کار های فنی با به حرکت درآمدن ناگهانی اتاقک میان دیواره بیرونی آن و باد بند فلزی چهار چوب در چاهک آسانسور گرفتار شده بود.
 

وی افزود: آتش نشانان بی درنگ با قطع کردن جریان برق و استفاده از تجهیزات ایمنی و نجات موفق شدند این کارگر جوان را که آسیب دیده بود نجات دهند و با رعایت اصول ایمنی از محل خارج کنند و برای اعزام به مرکز درمانی به امدادگران اورژانس بسپارند.

نقص فنی آبگرمکن، زیرزمین خانه را به آتش کشید

وجود نقص فنی درسامانه ایمنی آبگرمکن دیواری که در زیرزمین خانه نصب شده بود و با ترموکوبل برقی روشن می شد و نشت گاز از محل اتصالات آن منجر به رخداد آتش سوزی و بر جا ماندن خسارت مالی شد.

این آتش سوزی شب گذشته در زیرزمین خانه مسکونی یک طبقه در تهرانسر رخ داد و با اعلام آن به ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 59 ساعت 21:16 دقیقه راهی محل حادثه شدند.

آتش نشانان با قطع کردن جریان گاز و برق خانه و همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی موفق شدند با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده شعله های آتش را مهار، از گسترش آن به دیگر بخش های خانه جلوگیری و آتش سوزی را کاملا خاموش کنند.
این آتش سوزی خوشبختانه تلفات جانی نداشت و به کسی آسیب نرسید اما صاحبخانه را با خسارت مالی روبرو کرد.

آتش در فروشگاه لوازم بهداشتی، رنگ و شیرآلات

سهل انگاری و کم توجهی به هشدارهای ایمنی شب گذشته موجب رخداد آتش سوزی در فروشگاه لوازم بهداشتی، رنگ و شیرآلات شد و خسارت مالی بر جا گذاشت.

توجه نکردن مالک فروشگاه به اصول ایمنی و بازنگری نکردن در سیم ها و اتصالات غیر استاندارد برق عامل رخداد این آتش سوزی بود که با تلاش آتش نشانان در کمترین زمان ممکن خاموش شد.
 

در پی اطلاع رسانی رخداد این آتش سوزی به سامانه 125 بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 38 ساعت 21:24 دقیقه به سوی محل حادثه در شهرک ولیعصر حرکت کردند.

در این حادثه بروز اتصالی در سیم های برق نزدیک قفسه اسپری های رنگ موجب شعله ور شدن آنها و گسترش آتش شد.
آتش نشانان بی درنگ با استفاده از تجهیزات ایمنی و خاموش کننده همزمان با اجرای عملیات ایمن سازی موفق شدند شعله های آتش را به سرعت مهار و خاموش کنند و مانع سرایت آتش به دیگر قسمت های فروشگاه شوند.

نشست کف پارکینگ و سقوط خودرو به چاه

ریزش دهانه چاه و نشست زمین در کف پارکینگ ساختمان مسکونی موجب افتادن یک دستگاه خودرو به دهانه چاه شد.
ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران روز گذشته با دریافت خبررخداد این حادثه بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 8 را به محل حادثه در طرشت، بلوار اکبری، خیابان عباس شرقی اعزام کرد.

به گفته عباس شقاقی فرمانده آتش نشانان، قسمتی از کف پارکینگ ساختمان مسکونی شش واحدی بر اثر فروکش کردن چاه نشست کرده و خودرویی که در حال جابجایی نخا له های ساختمانی بود به درون دهانه چاه سقوط کرده بود.
وی افزود: آتش نشانان بی درنگ پس از ایمن سازی محل، با استفاده از تجهیزات ایمنی پس از مهار کردن خودرو آن را از داخل چاه بیرون کشیدند.

کد خبر 1512968

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =